Artyści z Warmii i Mazur wystąpią podczas koncertu, który odbędzie się 7 sierpnia w Mikołajkach. W ten sposób chcą rozpowszechnić akcję „Mazury Cud Natury” związaną z udziałem w światowym konkursie Fundacji „New7Wonders” na 7 Nowych Cudów Natury.

W Mikołajkach wystąpią popularni artyści z całej Polski, którym nasz region jest bardzo bliski sercu. Na scenie zaprezentują się zatem Ryszard Rynkowski, Janusz Panasewicz oraz zespoły Harlem i Afromental. Konferansjerem będzie Norbi, nie zabraknie też DJ Adamusa.

Koncerty odbywać się będą na dwóch scenach w Wiosce Żeglarskiej - główna znajdować się będzie na barce zacumowanej pomiędzy pomostami, nieco mniejsza - na statku Chopin, zacumowanym na końcu pomostu.

Początek spotkania w Mikołajkach o godz. 20, a jego zwieńczeniem będzie wspólne odśpiewanie „Hymnu Mazur”. Autorem tekstu i muzyki „Cudne Mazury” jest Krzysztof Jaworski z olsztyńskiego zespołu Harlem.

W przedsięwzięciu wzięli udział także gitarzyści Piotr „Peter” Wiwczarek (z zespołu Vader) i Paweł „Drak” Grzegorczyk (Hunter) oraz inni instrumentaliści: Grzech Piotrowski (saksofon), Tomek Szymuś (fortepian), Marcin Rumiński (Shannon, flety), Paweł Ejzenberg (instrumenty klawiszowe, K.O.M.P.). Do powstania hymnu przyczynili się ponadto: Janusz Panasewicz (zespół Lady Pank), Wojciech „Łozo” Łozowski (Afromental), Chór ProForma Marcina Wawruka (15 osób), Chór Collegium Musicum (19 osób), Norbi, Krzysztof Daukszewicz, zespół Czerwony Tulipan oraz pozostali członkowie Harlemu (w składzie Jakub Weigel i Marcin Czyżewski - śpiew, Wojciech Kuzyk - git. basowa, Cezary Kaźmierczak - instr. klawiszowe, Jarosław Zdankiewicz - perkusja)

Występy związane są z promocją projektu Mazury Cud Natury. Mazurskie Jeziora znalazły się bowiem w gronie 28 najpiękniejszych miejsc na świecie i obecnie trwa głosowanie na finalistów konkursu Fundacji "New7Wonders" na Nowe 7 Cudów Natury.
Swój głos można oddać do 11 listopada 2011 roku za pomocą sms-a (treść Mazury na nr tel. 7155), internetu (
www.new7wonders.com) oraz telefonicznie (+44 20 334 709 01)

W promocję Mazur włączyły się nie tylko osoby związane z branżą muzyczną, ale także ważne osobistości ze świata nauki czy polityki. Do nich zaliczają się m.in. podróżnik Jacek Pałkiewicz, kosmonauta Mirosław Hermaszewski, Kardynał Stanisław Dziwisz, byli prezydenci RP - Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, reżyser Andrzej Wajda czy ekonomista i polityk Marek Belka.

Więcej informacji o przedsięwzięciu na stronie internetowej
www.MazuryCudNatury.org

Koncert Mazury Cud Natury – Wioska Żeglarska w Mikołajkach, 7 sierpnia godz. 20.00:

20.00 - koncert zespołu Harlem
21.00 - koncert zespołu Afromental
22.00 - koncert Panasewicza
23.00 - wspólne odśpiewanie Hymnu Mazur
23.15.- koncert Ryszarda Rynkowskiego
całość prowadzi Norbi a w przerwach gra DJ Adamus