4 lipca wystartował plebiscyt„Wielkie Odkrywanie Warmii i Mazur. Perły w Koronie 2011”. Wakacyjna akcja prowadzona od trzech sezonów przez portal naszemiasto.pl – od tego roku pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej – promuje największe atrakcje i najciekawsze oferty turystyczne. Przez całe wakacje wybierać będziemy głosami internautów dziesięć regionalnych perełek spośród najciekawszych wydarzeń sezonu. Uhonorujemy również turystyczną miejscowość i największą atrakcję. Na laureatów czekają perłowe certyfikaty, a na Czytelników – konkurs z nagrodami.
 
„Wielkie Odkrywanie...” oznacza poszerzenie perłowej formuły. Podobnie jak w latach ubiegłych, kiedy wybieraliśmy perły architektury i niezwykłe budowle (2009 r.) oraz turystyczne marki regionu (2010 r.), głosujemy na dziesięć Pereł w Koronie, tym razem w kategorii „najciekawsze wydarzenie”.

Ponadto głosy internautów będą ważyły o losach zwycięstwa w kategoriach: „miejscowość (gmina) z pomysłem na turystykę” oraz „największa atrakcja turystyczna”. Głosujemy w portalu naszemiasto.pl, a także za pomocą SMS-ów .
 
Głosowanie w portalu naszemiasto.pl trwa od 4 lipca. Głosujemy na stronie:
http://olsztyn.naszemiasto.pl/serwisy/warminsko_mazurskie_perly_2011/
 
Wśród kandydatów do perłowych tytułów w kat. "wydarzenie" znalazły się m.in:
 
XXX Piknik Country w Mrągowie
 
Festiwal Kultury Kresowej w Mrągowie
 
Festiwalu Golonki w Mrągowie
 
Mrągowo
jet także kandydatem na perłę w kategorii "miejscowość/gmina z pomysłem na turystykę", a 
Miasteczko Westernowe Mrongoville- w kat. "atrakcja turystyczna".
 
W kategorii „Wydarzenie” laureatów będzie dziesięciu, w dwóch pozostałych zwycięzca może być tylko jeden.
 
Internauci, którzy na stronach plebiscytowych pozostawią nie tylko swoje głosy, ale także opinie i komentarze (koniecznie z adresem e-mail dopisanym w rubryce „dodaj komentarz”), również mogą liczyć na atrakcyjne nagrody – docenimy najciekawsze wpisy.
 
Głosujemy, komentujemy i kibicujemy regionalnym atrakcjom do31 sierpnia.
 
Patronem akcji „Wielkie Odkrywanie Warmii i Mazur. Perły w Koronie 2011” jest Polska Organizacja Turystyczna, partnerem i fundatorem nagród dla Czytelników – wydawnictwo Demart.