Tradycyjnie na początku grudnia organizowane są „Mikołajki w Mikołajkach”. W tym roku odbędą się one 4 grudnia i od godziny 11.00 na sali widowiskowej w Centrum Kultury „Kłobuk” swojeartystyczne talentyzaprezentują przedstawiciele szkół z terenu całej gminy.

Z kolei na placu przed budynkiem „Kłobuka” główną atrakcją będąstoiska regionalnych twórców, gdzie znaleźć będzie można gustowne malunki na wyrobach ceramicznych, ręcznie malowane bombki świąteczne, drewniane rzeźby czy ozdoby z bursztynów.

Osoby lubiące aktywne świętowanie powinny zainteresować sięMikołajkowym Biegiem Krajoznawczymo Puchar Burmistrza Mikołajek. Ten 10 kilometrowy sprint przebiegać będzie od budynku Centrum Kultury do rezerwatu Łuknajno. Nie zbraknie też„biegu krasnali”, który oczywiście odbędzie się na znacznie krótszym odcinku.

W tym roku nie zabraknieŚwiętego Mikołaja, który razem z Wirtualną Polską wręczy najmłodszym mieszkańcom naszej gminy prezenty w postaci m.in. książek dla dzieci.

Tradycyjnie w „Mikołajki w Mikołajkach” angażują się całe rodziny. Dlatego prócz specjałów prosto z grilla nad którym pieczę będą sprawować radni z Klubu Radnych „Mikołajki” będzie można spróbowaćdomowych wypiekówprzygotowanych przez mieszkańców.

Wszystkich twórców regionalnych, którzy są zainteresowani bezpłatnym miejscem na swoje stoisko podczas mikołajkowego jarmarku prosimy o kontakt z CK „Kłobuk” pod adresem e-mail:
klobuk@mikolajki.pl