W ciągu zaledwie czterech dni targowych na 29 000 m2 przewinęło się około 120 000 odwiedzających - 800 wystawców z przeszło 70 krajów przedstawiło to co ma najlepszego do zaoferowania dla Austriackiego klienta. Polskie stoisko narodowe przygotowane w duchu "Move Your Imagination" przyciągało otwartą przestrzenią oraz oczywiście ciekawą stylistyką nawiązującą do kolorowej wyspy. Dzięki staraniom Wiedeńskiego POIT mieliśmy doskonałą lokalizację przy głównym "ciągu" odwiedzających - krótko mówiąc mieliśmy ręce pełne roboty. Odwiedzającym stoisko Warmii i Mazur przekonywaliśmy do spróbowania mazurskiego stylu życia - gdzie w otoczeniu Wielkich Jezior Mazurskich można się wyciszyć, zrelaksować a wieczorami potańczyć lub pośpiewać - przedstawiliśmy możliwości turystyki eventowej kierując odwiedzających na imprezy masowe jednocześnie proponując to co mamy do zaoferowania czyli najciekawsze atrakcje z naszego kolorowego regionu. Najważniejszym pozostaje fakt że nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem biur podróży szukających alternatywnych destynacji dla Krakowa czy Częstochowy. W tym momencie pozostaje mi jeszcze podziękować Wiedeńskiemu POIT - panu dyrektorowi Włodzimierzowi Szelągowi oraz pani Bożenie Plusa - za wielką pomoc oraz za profesjonalne działania związane z naszą wystawą w Austrii.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” została zaproszona przez Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizację Turystyczną do udziału w targach i do reprezentacji naszego województwa.

Najczęściej padały zapytania o ofertę rowerową oraz eventową - w stosunku do poprzedniego roku wzrosła ilość zapytań o houseboat'y oraz o wypoczynek rodzinny.

Biura podróży były zainteresowane ofertą hoteli w standardzie 3 i 4 gwiazdkowym - kilka zapytań o możliwości przy programie tranzytowym do Kaliningradu (przy opcji Gdańsk - Olsztyn - Kaliningrad).


Źródło: www.mazury.travel