Trwa budowa przystani żeglarskiej, nowoczesnej ekologicznej Eko-Mariny w Mrągowie.  Prace wykończeniowe, które zostały zaplanowane na wiosnę 2012 przebiegają zgodnie z planem inwestycyjnym. Otwarcie przystani żeglarskiej wraz z pobliską infrastrukturą przewidywane jest na  maj / czerwiec 2012 roku.      

Projekt budowy jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to 3.302 569,28 zł, w tym kwota dofinansowania z Europejskiego Rozwoju Regionalnego: 2.614 055,41 zł. Beneficjentem programu jest Gmina Miasto Mrągowo.

W ramach projektu zostanie wybudowany budynek kapitanatu wraz z pomieszczeniami socjalno – dydaktycznymi. W skład których będzie wchodziła sala wykładowa, pomieszczenia do odbioru odpadów stałych i płynnych, WC, natryski, pralnia, suszarnia oraz zaplecze gastronomiczne. Na nabrzeżu plaży miejskiej zostaną wybudowane nowe pomosty wyposażone w przyłącza do mediów ( prądu ) oraz miejsce do slipowania jachtów na nabrzeże Eko-Mariny.

W ramach projektu, obok budowanej Eko-Mariny będzie dostępna bogata infrastruktura sportowa dla mieszkańców i turystów w postaci wybudowanych boisk do siatkówki i koszykówki, parku linowego oraz palcu zabaw.    

Poniżej pod linkiem żródłowym zdjęcia z placu budowy wykonane przez Informację Turystyczną w Mrągowie pod koniec marca 2012 roku.           
              
Źródło; Redakcja
Eko-Mazurymariny.pl 2012