Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska", Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej (CKiT) oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej zapraszają wszystkich chętnych do udziału w Rajdzie Rowerowym do Polskiego Wąwozu.

Miejsce spotkania uczestników: Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie przy ul. Warszawskiej 26

Termin imprezy: 9.06.2012 (sobota), godz. 10.00

Przewidywana godzina zakończenia: 13.00

Długość trasy: ok. 12 km

Opis trasy:

Ciekawą atrakcją Pojezierza Mrągowskiego są wąwozy. Interesująca jest przechadzka do tzw. Polskiego Wąwozu, ciągnącego się  wzdłuż potoczku wpadającej do jeziora Juno na północ od Mrągowa. Jego osobliwością jest bujna i oryginalna flora. Nazwa doliny pochodzi od niedalekiej Polskiej Wsi, leżącej na wschodnim brzegu jeziora Juno. Wąwóz znajduje się ok. 600 metrów na północ od wsi, na wschód od drogi w kierunku Kiersztanowa. Z drogi widać las, do którego należy się udać. W roku 2011 zorganizowany został Rajd Rowerowy do Polskiego Wąwozu, lecz w miesiącu maju. Podobno w każdym miesiącu wygląd Wąwozu zmienia się, ponieważ kwitną inne rośliny.

Więcej o Polskim Wąwozie…

Z Mrągowa grupa będzie jechała ścieżką pieszo-rowerową ul. Młodkowskiego w kierunku Polskiej Wsi.

Każdy z uczestników powinien stawić się z rowerem i własnym prowiantem. Osoby nieletnie wyłącznie z opiekunem. Na rajd rowerowy nie obowiązują zapisy.

Zapraszamy!