Centrum Kultury i Turystyki zaprasza miłośników dobrego kina na czwartkowe spotkania w kinie Zodiak. Seanse filmowe organizowane będą co drugi czwartek o godz. 18.00. Spotkania odbywać się będą w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Filmowego KADR 35. W styczniu - 17.01 i 31.01 - zaproponujemy Państwu dwa filmy.

Pierwszy z nich Chuligani w reż. Petera Mullana to przejmująca opowieść o dojrzewaniu młodego człowieka, który zmienia się ze wzorowego ucznia w nastolatka noszącego w kieszeni nóż. John McGill, przeobraża się z ofiary w mściciela, z prymusa w chuligana, z ministranta w chłopaka wąchającego klej. Kiedy w końcu postanawia zerwać w gangiem, teraźniejszość i złe wydarzenia z przeszłości sprawiają, że pogodzenie tych dwóch światów wydaje się być niemożliwe. Chuligani to mocna, szokująca i dogłębnie przejmująca historia o dorastaniu, której akcja została osadzona w latach siedemdziesiątych w sercu Szkocji, a która mogłaby wydarzyć się wszędzie: choćby w blokowiskach Nowej Huty czy w kamienicach Pragi.

Drugi film to Hej, Skarbie! w reż. Lee Daniels. Clareece „Precious” Jones jest szesnastoletnią otyłą, czarną dziewczyną, która mieszka w Harlemie pod koniec lat osiemdziesiątych. Nie dość, że jest po raz drugi w ciąży, w dodatku z własnym ojcem, który regularnie ją gwałci, to jeszcze matka bije ją i poniża. W domu nikt nie pracuje, a rodzina utrzymuje się tylko i wyłącznie dzięki pomocy socjalnej. Precious nie potrafi płynnie czytać i pisać, a poza tym zostaje wyrzucona ze swojego liceum. Dziewczyna nienawidzi samej siebie, a odskocznią od nieznośnej codzienności jest dla niej świat własnej wyobraźni. Zupełnie załamana i pozbawiona jakiejkolwiek nadziei Precious, pewnego dnia postanawia walczyć o lepsze jutro dla siebie i dwójki swoich dzieci. I nic jej w tej walce nie powstrzyma!

Bilety w cenie:

karnet na 2 filmy - 15 zł
bilet pojedynczy   - 10 zł
bilet ulgowy dla uczniów i studentów - 5 zł 

wkrótce do nabycia w Centrum Kultury i Turystyki.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia wykazu tytułów filmów zamieszczonych na stronie SKSiL (zob.), które moglibyśmy obejrzeć w kinie Zodiak i zgłaszania propozycji repertuarowych na adres info@ckit.mragowo.pl. Ze względów technicznych film powinien być na kopii 35 mm.

Działalność Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych ma na celu upowszechnianie kultury filmowej w szczególności poprzez rozpowszechnianie w kinach Sieci filmów o wysokich walorach artystycznych oraz podejmowanie działalności edukacyjnej adresowanej do młodej widowni kin. Strukturę Sieci tworzą kina, które zobowiązały się do realizowania programu SKSiL w umowach zawartych z operatorem Sieci - Filmoteką Narodową, która w zamian wspiera finansowo działalność programową kin oraz ułatwia im dostęp do pożądanego - z punktu widzenia programu Sieci - repertuaru kinowego. Program Sieci jest finansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Filmoteki Narodowej.