Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” już po raz kolejny została zaproszona przez Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizację Turystyczną do reprezentacji naszego województwa na targach turystycznych Ferien Messe w Wiedniu.

Targi Turystyczne w  Wiedniu to największa impreza targowa w Austrii. W tym roku uczestniczyło około 750 wystawców z 70 krajów. W ciągu czterech dni targowych imprezę odwiedziło około 150 000 zwiedzających. Rynek austriacki nie jest duży, bo liczy ponad 8 mln mieszkańców, ale jest bardzo atrakcyjny. Zauważa się w ostatnich latach znaczny wzrost zainteresowania Polską, zwłaszcza Krakowem, Mazurami i Gdańskiem.

W porównaniu do lat ostatnich można stwierdzić wzrost zapytań o możliwości indywidualnego pobytu na Mazurach. W Wiedniu już około 120 biur podróży posiada nasz region w swojej ofercie. O wzroście zainteresowania naszym regionem świadczy workshop oraz kongres członków Austriackiego Stowarzyszenia dla Turystyki (Österreichische Verein für Touristik ÖVT) w Rynie, które odbyło się w dniach 27.09 – 30.09.2012. Przeczytaj relację…

Polskie stoisko wyróżniało się otwartą aranżacją i bardzo dogodna lokalizacją, niedaleko sceny targowej. Uwagę zwiedzających przyciągał także model jednej z pochylni Kanału Elbląskiego.

Warto podkreślić duże zaangażowanie wiedeńskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w działania promocyjne Mazur. Podziękowania należą się dyrektorowi austriackiego POIT-u Panu Włodzimierzowi Szelągowi oraz Pani Bożenie Plusa, bez których organizacja stoiska narodowego podczas Ferien Messe nie byłaby możliwa.

Zapoznaj się z komentarzem Dyrektora Włodzimierz Szeląga odnośnie targów Ferien Messe w Wiedniu