26 stycznia o godz. 18.00 w mikołajskim Centrum Kultury zaprezentowany zostanie film "Mazurska Atlantyda". To unikalny obraz zawierający krajobrazy mazurskie oraz sceny z przedwojennego życia mieszkańców naszych terenów. Podczas spotkania będzie możliwość porozmawiania z twórcami filmu.

Jak piszą autorzy: "Mazurska Atlantyda” jest filmem dokumentalnym, składającym się wyłącznie z przedwojennych materiałów archiwalnych ukazujących idylliczne, letnie i zimowe sceny z mazurskich jezior, lasów, pól i wsi wraz z ich ówczesnymi mieszkańcami podczas pracy i odpoczynku, piękno warmińskich i mazurskich miast i miasteczek (m.in. Mikołajki, Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Malbork), wybrzeże Zalewu Wiślanego i Mierzeję oraz życie codzienne tętniących ulic Królewca. W filmie można zobaczyć to wszystko, co istniało do stycznia 1945 roku, a wraz z wkroczeniem wojsk radzieckich i wojenną pożogą bezpowrotnie zniknęło w otchłani historii i ułomnej ludzkiej pamięci niczym mityczna Atlantyda."

Film będzie można obejrzeć bezpłatnie. Jak zapowiedział Marcin Plewka, jeden z autorów - przedstawi on kulisy powstawania obrazu.