To już 32 edycja legendarnego Pikniku Country & Folk! Nowy amfiteatr, międzynarodowi i rodzimi artyści czyli weekend najlepszej zabawy! Od lat impreza gromadzi tysiące fanów oraz największe gwiazdy muzyki country, folk, bluegrass, oraz rockabilly. Ostatnia edycja była najbardziej udanym, ale też i najbardziej eklektycznym pod względem muzycznym Piknikiem w dziejach. Ta edycja zapowiada się jeszcze barwniej!


WIECZÓR ROCKABILLY - PIĄTEK 26.07

Na pierwszy dzień Festiwalu zaplanowaliśmy święto Rockabilly – nurt muzyczny bezpośrednio poprzedzający pojawienie się rockn’rolla. Za pierwsze nagrania tego gatunku uznaje się utwory powstałe w czasie sesji Elvisa Presleya w wytwórni Sun Sama Phillipsa. Również wczesne nagrania Jerry'ego Lee Lewisa, Johnny'ego Casha czy Roya Orbisona. W Piątkowy wieczór wystąpi m.in. uważana za najlepszy europejski zespół szwedzka grupaFatboy, ogromną dawką energii rozgrzeje nas polski bandZgredybillies, gościnnie zMariuszem Kalagą, oraz niemiecki zespół rockabillyThe Pyronix. Nie zabraknie teżCezarego Makiewiczaoraz tradycyjnego country prosto z Nashville pod postaciąRaya Scottaw duecie zLonstarem. Wieczór ukoronuje prawdziwy góralski folk w wydaniuZakopowera.

WIECZÓR BLUEGRASS - SOBOTA 27.07

Bluegrass to żywa, pełna energii muzyka. Styl ten został rozpropagowany przez Billa Monroe'a z zespołem The Bluegrass Boys. Uprawiany był też przez Earla Scruggsa, Chubby'ego Wise'a  i Lestera Flatta. Stolicą tego stylu był stan Kentucky. W sobotni wieczór pozostaniemy pod niewątpliwym wpływem brzmień banjo, gitary i mandoliny. W planach m.in. występ norweskiej grupyClutterbillies, amerykańsko-niemieckiego składuNightHawk, orazAlicji Boncol. Gwiazdami wieczoru będą 2 amerykańskie bandy,Larkin Poe– czyli siostry Lovell, tworzące unikalną wersję country, oaz zespółModern Earl- reprezentanci amerykańskiego southern-rocka i outlaw country. Nie zabraknie też polskiego akcentu w postaci nowej grupyPowerGrass, czy zespołuPutOnRock z Jerzym Grunwaldemna czele.

PIKNIK COUNTRY & FOLK - NIEDZIELA 28.07

Muzyka country nie istniałaby bez warkotu silników i odgłosu rur wydechowych. Po raz pierwszy w historii festiwalu zaplanowaliśmy specjalny niedzielny projekt  „Riders’ Night ”. Podczas tego wieczoru nadamy Piknikowi trochę bardziej rockowego pazura. Na scenie Amfiteatru pojawią się takie zespoły jak:

DŻEM
ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY
PATRYCJA MARKOWSKA
WILKI
MANSON BAND
HAMAK
SEBASTIAN RIEDEL & CREE
PUTONROCK
CARDIOBAND

Decyzja o mocniejszym akcencie związana jest z wieloletnią tradycją organizowania w mieście Parady Country – nieodłącznego elementu Festiwalu. Wtedy Miasto Mrągowo zostaje przejęte przez truckerów, motocyklistów i harleyowców. W samo południe tysiące chopperów, setki starych aut, wielkich trucków oraz innych przyciągających uwagę pojazdów przejmuje ulice miasta. Skoro cały dzień mija pod znakiem warkotu rur wydechowych,  więc w tym roku ukoronowaniem niedzieli będzie mocny rockowy koncert.


Ważna wiadomość dla wszystkich wybierających się do Mrągowa na RIDERS’ NIGHT! Niedzielny koncert będzie transmitowany na żywo na antenie POLSATU!!!!


PIKNIK COUNTRY W MIEŚCIE

COUNTRY NA WOJSKOWO

PARADA COUNTRY