Przed nami Dni Mikołajek pełne atrakcji.

Tradycyjne wodowanie Króla Sielaw to kulminacyjny punkt odbywającego się co roku w sezonie letnim święta miasta. Tuż po nim wystąpi gwiazda wieczoru – Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing. Atrakcji nie zabraknie przez trzy dni ostatniego, czerwcowego weekendu.

Świętowanie rozpocznie się w piątek (28 czerwca) tuż po godzinie 18.30 na scenie rozstawionej na urokliwym Placu Wolności w centrum Mikołajek. Zobaczymy występy zaprzyjaźnionych grup muzyczno – tanecznych z miast partnerskich, jak i młodzież z Centrum Kultury „Kłobuk”. Następnie, o godzinie 20.00 na scenie pojawi się gwiazda muzyki młodzieżowej – Mrozu z zespołem. Po godzinnym koncercie zabawa będzie trwała nadal. Razem z Radiem Planeta Centrum Kultury organizuje konkurs „Bass for the masses”, w którym do późnych godzin nocnych rywalizować będą najlepsi DJ klubowi.

Rybkę na zdrowie

Po raz szósty na Placu Wolności w sobotni poranek (29 czerwca) będzie można spróbować kulinarnych przysmaków, których głównym składnikiem będą ryby. Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie” to także konkursy, w których rywalizować będą m.in. kucharze najlepszych restauracji z regionu. Nie zabraknie też wyzwań z nagrodami dla publiczności. Równolegle odbywać będzie się Dzień Rybaka organizowany przez Lokalną Grupę Działania.

Nad wszystkim czuwa Król Sielaw

Kulminacyjny punkt obchodów święta miasta to wodowanie Króla Sielaw. Poprzedzi go parada jednostek pływających, która od lat robi wrażenie na obserwujących. Biorą w niej udział łodzie różnych gabarytów, a nad całością czuwają ratownicy wodni oraz służby mundurowe prezentując przy okazji swój sprzęt. Całość zakończy pokaz sztucznych ogni.

Po godzinie 23.00 na scenie pojawi się gwiazda tegorocznych Dni Mikołajek. Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing. Artysta uważany jest za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich muzyków.

Również niedziela upłynie pod znakiem muzyki. Na Placu Wolności wystąpi nie tylko młodzież z mikołajskich szkół, ale także lokalne zespoły prezentujące swoją twórczość i covery znanych artystów. 

Zmiana organizacji ruchu oraz godziny otwarcia plaży miejskiej

Wydarzenia związane z Dniami Mikołajek odbędą się w centrum miasta. Aby przebiegały bezpiecznie, zmieni się organizacja ruchu przy Placu Wolności. Również plaża miejska, skąd odpalany będzie pokaz ogni sztucznych, będzie czynna krócej.

Już w piątek od godz. 13.00 nie będzie można parkować przy Placu Wolności. Od godziny 18.30 wyłączona zostania ulica przebiegająca wzdłuż niego – ruch poprowadzony zostanie drogą osiedlową za kamienicami. Zlikwidowany zostanie także postój taksówek. Utrudnienia potrwają do sobotniego koncertu włącznie. W sobotę od godziny 17.00 zamknięta zostanie plaza miejska. Jest to miejsce, z którego odpalane będą ognie sztuczne wieńczące wodowanie króla Sielaw.
Prosimy o wyrozumiałość i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Program szczegółowy:

28 czerwca – piątek (pl. Wolności)

19.00 - występ zespołów z miast partnerskich: Vareny i Szczyrku (kapela góralska Ondraszki) oraz oficjalne otwarcie Dni Mikołajek

20.00 – koncert zespołu Aniołki Magnusa z CK Kłobuk

21.00 – koncert wykonawcy muzyki POP i R&B MROZU

22.30 – ok. 1.00 – turniej DJ " Bass for the masses mazury musik fun club" z Radiem Planeta

 

29 czerwca – sobota (pl. Wolności)

10.00 – 17.00 VI Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na Zdrowie” oraz "Święto Rybaka" (LGD "Mazurskie Morze") pod patronatem Burmistrza Mikołajek

12.00 – start Regat o Puchar Króla Sielaw w klasie Optymist UKF (klub MKŻ)

13.00 – start II Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Noznej "Wakacje na Sportowo" pod patronatem Burmistrza Mikołajek (boisko sportowe w Zełwągach)

21.00 – 22.30 – Parada jednostek wodnych i pokaz fajerwerków

23.00 – 1.00 – koncert M. Maleńczuka z zespołem Psychodancing

 

30 czerwca niedziela (plac Wolności)

10.00 – Turniej Siatkówki Plażowej (plaża miejska)

12.00 – występy grup dziecięcych i młodzieżowych ze szkół z terenu Gminy Mikołajki

14.00 – 18.00 – koncerty lokalnych grup muzycznych