Nie tylko grzybiarze, ale również miłośnicy pieszych i rowerowych wędrówek po lesie mogą skorzystać z mobilnej mapy lasów na telefony i tablety wykorzystujące system android. Aplikacja jest bezpłatna. Mobilna mapa swoim zasięgiem obejmuje 600 tys. hektarów lasów wchodzących w skald Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. To w sumie 33 nadleśnictwa również z ziemi mrągowskiej.


Dzięki aplikacji wszyscy, którzy cenią sobie pobyt na łonie natury nie zbłądzą w mazurskich lasach. Na mobilnej mapie bez trudny znajdziemy parking, punkty widokowe, plaże, ścieżki rowerowe czy szlaki spływów kajakowych. Aplikacja zawiera też dane teleadresowe wszystkich nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
w Olsztynie.


Aplikację można pobrać na stronie internetowej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
w Olsztynie (http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/prezent-nie-tylko-dla-grzybiarzy--lesna-mapa-na-tablety-i-smartfony). Można ją również odnaleźć na Google Play. W wyszukiwarkę aplikacji wystarczy wpisać „lasy Olsztyn”. Dzięki zapisywaniu danych w pamięci urządzenia korzystanie z aplikacji jest możliwe nawet wtedy, gdy nie mamy dostępu do Internetu.


Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie