Koncerty gwiazd, programy dla dzieci, spektakle, spotkania, wystawy, Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego złożą się na program obchodów dni naszego miasta.

Obchody Dni miasta rozpoczniemy w CKiT otwarciem wystawy prac znanego Mragowianina - Piotra Dondajewskiego oraz zaprosimy na wieczór pełen muzyki i tańca w wykonaniu: Agaty Stępień, Justyny Zapały, Cypriana Janusa oraz Mragowskiej Sceny Tańca Współczesnego. Na placu Unii Europejskiej zagra tego dnia ALVON  JOHNSON BLUES BAND.

Alvon Johnson to pochodzący z Kalifornii czarnoskóry gitarzysta, kompozytor, showman. Jego twórczość inspirowana jest muzyką gitarową sław takich jak Charlie Christian czy Jimi Hendrix, na vocal Johnsona bez wątpienia duży wpływ mieli Nat King Cole i Frank Sinatra. Alvon Johnson jest Gitarzystą Roku 2005 prestiżowego ‘Guitar Player’, byłym wokalistą grupy "The Coasters". Jego ostatnia płyta “Guitars and Cars” została oceniona jako jedna z dziesięciu najlepszych płyt w 2008 roku przez prestiżowy magazyn muzyczny  “Real Blues ”. Na  trasie koncertowej w Polsce Alvon wystąpi z zespołem wysmienitych muzyków w składzie: Łukasz Gorczyca, Jacek Prokopowicz, Paweł Dobrowolski.

Sobotni program będzie miał charakter rodzinny. Będą szczudlarze oraz nauka chodzenia na szczudłach, mim i klaun zaproszą dzieci do wspólnej zabawy plenerowej. Zaprezentują się zespół Sukces oraz Orkiestra Dęta Mrongovia a takze przyznane zostaną wyróżnienia zasłuzonym mieszkańcom Mragowa. Występy na Placu Unii Europejskiej zakończy koncert młodej i utalentowanej wokalistki, znanej ze świetnych ról musicalowych w Teatrze Muzycznym  Roma, Malwiny Kusior.

Głównym punktem programu tegorocznych Dni Mragowa będzie koncert Andrzeja Piasecznego w amfiteatrze nad jez. Czos.

ANDRZEJ PIASECZNY, jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, cieszący się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Laureat nagród publiczności - m.in. - Telekamery 2010, Super Jedynek, Eska Music Awards 2010, Bursztynowego Słowika oraz wielu złotych, platynowych i multiplatynowych płyt. Obdarzony nieprzeciętnym, ciepłym głosem. Autor i wykonawca takich przebojów, jak „Imię deszczu”, „Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Rysowane Tobie”, czy „Śniadanie do łóżka”. Ostatnia płyta artysty „To co dobre” z 2012 r. jest już platynowa. Andrzej Piaseczny to również zwycięzca trzeciej edycji programu „Bitwa na głosy”.

Występ artysty poprzedzi koncert pełen światowych hitów w wykonaniu grupy M’N’F. Mateusz Krautwurst (muzyk i wokalista znany z muzycznych show telewizyjnych: “Szansa na sukces”, Sopot Top Trendy Festiwal 2009, Fabryka Gwiazd, The Voice of Poland, współpracujacy z wieloma wybitnymi artystami w kraju i za granicą) wystąpi z dwoma czarnoskórymi wokalistami. Są nimi Nick Sinckler (świetny wokalista z Nowego Jorku) oraz Frenchy (genialny raper rodem z Kongo).

W niedzielę odbedzie się 9. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artstycznego oraz Festyn Średniowieczny GOTHICUM realizowany we współpracy z Rotą Zaciężną Strażnicy Sensburg. Całość zakończy koncert Zespołu Pieśni i Tańca EŁK.
 
Uzupełnieniem imprez kulturalnych będą pokazy walk rycerskich, imprezy sportowe - turnieje sportowe, mistrzostwa w wędkowaniu.


Piątek 5 lipca 

            
centrum kultury i turystyki
18.00    Wernisaż wystawy prac Piotra Dondajewskiego

19.00
    ROZDŹWIĘKI - wieczór artystyczny, muzyka: Agata Stępień, Justyna Zapała,
            Cyprian Janus, taniec: Mrągowska Scena Tańca Współczesnego
plac unii europejskiej
20.00    ALVON JOHNSON Blues Band\


Sobota 6 lipca


plac unii europejskiej

13.30    PIKNIK RODZINNY – animacje dla dzieci, mim, klaun, szczudlarze

            Prezentacje Mrągowskich Literatów

15.30    Orkiestra Dęta Mrongovia, Sygnaliści Nadleśnictwa Strzałowo
            Wręczenie wyróżnień zasłużonym mieszkańcom Mrągowa
                               
16.30    Studio Wokalne SUKCES - prezentacje solistów

17.30    MALWINA KUSIOR

amfiteatr nad jeziorem czos - koncert biletowany
20.00    M’N’F /Mateusz Krautwurst, Nick Sinckler, Frenchy/
            ANDRZEJ PIASECZNY

Niedziela 7 lipca - 9. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego 


plac unii europejskiej  
             
12.00    Festyn Średniowieczny GOTHICUM -
            Bractwa Rycerskiego Rota Zaciężna Strażnicy Sensburg z Mrągowa
            zabawy plebejskie, tańce, obóz rzemieślników, turnieje rycerskie

14.00    Otwarcie Przeglądu Rękodzieła
            Występy KAPEL LUDOWYCH, wystawy, kiermasze  
                                   
17.45    Rozstrzygnięcie Konkursu na Pamiątkę z Warmii i Mazur

18.00    Zespół Pieśni i Tańca EŁK


Sportowo i rekreacyjnie...


5 lipca
12.00    Wakacyjne zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem, skwer Jana Pawła II

6 lipca
10.00    Turniej Piłki Ulicznej, ul. Sobczyńskiego
13.00    Podchody „Poznaj Mrągowo 2013“, Plac Unii  Europejskiej

7 lipca
9.00     Zawody wędkarskie dla najmłodszych, Jeziorko Magistrackie
10.00  Turniej Piłki Nożnej Mrągowskich Zakładów Pracy na boisku Orlik przy ul. Żołnierskiej w Mrągowie