Weź udział w Regionalnym Festiwalu Potraw z Mięsa Wieprzowego, Wołowego, Jagnięcego, Koziego, podziel się swoim przepisem i wygraj cenne nagrody!

 Jeżeli jesteś  miłośnikiem dobrej, tradycyjnej kuchni? Potrafisz ugotować smaczną potrawę z wieprzowiny oraz  chcesz pokazać swoje zdolności kulinarne innym? Weź udział w konkursie w ramach Regionalnego Festiwalu Potraw z Mięsa Wieprzowego, Wołowego, Jagnięcego, Koziego.

Jakie zadanie będzie czekało na uczestników kulinarnych zmagań?

W rama konkursu ekipy będą przygotowywały potrawy z wątroby wieprzowej. Czas przeznaczony na przygotowanie potraw wynosi 120 minut. Ekipy przygotowują̨: 5 porcji potrawy do oceny jury konkursu i po jednej porcji na stół prezentacyjny. Pozostałe porcje potraw konkursowych zostaną̨ wydane publiczności. Dodatkowo każda z ekip zabezpiecza we własnym zakresie drobny sprzęt kuchenny potrzebny do wykonania dań konkursowych, deski, miski, garnki, zastawę̨ potrzebną do podania potraw. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi ok. godziny 16.00.

Głównym celem konkursu jest ochrona kulinarnego dziedzictwa oraz wykazanie się znajomością w przygotowaniu potraw z wieprzowiny i wołowiny z odpowiednim wykorzystaniem i użyciem jak największej ilości produktów regionalnych, promowanie jedynych w swoim rodzaju produktów żywnościowych, specyficznych dla naszego regionu, w szczególności promocja potraw z mięsa czerwonego. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 lipca (czwartek).

Konkurs rozpocznie się 20 lipca o godz. 11 na Placu Unii Europejskiej . Mogą wziąć w nim udział osoby fizyczne. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępny jest poniżej. Więcej informacji w Referacie Strategii, Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej w Urzędzie Miejskim pod numerem tel. 89 741 90 41, e-mail: promocja@mragowo.um.gov.pl .Organizatorami konkursu są: Województwo Warmińsko-Mazurskie, Miasto Mrągowo, Centrum Kultury i Turystyki.

Szczegółowe informacje o konkursie, regulaminy kulinarnych zmagań dostępne są na stronie Urzędu Miejskiego pod adresem www.mragowo.pl