Już 30.06 zapraszamy do Mrągowa na sportowe powitanie lata Volvo Triathlon Series. Zawodnicy rywalizujący w triathlonie będą rywalizować kolejno w: pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu. Areną będzie jezioro Czos oraz trasy wyznaczone wokół niego.

Triathlon to dyscyplina, która w naszym kraju bardzo szybko zyskuje na popularności. W zawodach Volvo Triathlon Series zawodnicy mają do wyboru trzy dystanse: 1/2 Ironman, 1/4 Ironman, oraz nowość, dystans 5/25/5. Na dystansie 1/2 Ironman uczestnicy pokonają 1,9km płynąc, 90km na rowerze i przebiegną półmaraton. Dystans 1/4 to 950m w wodzie, 45km na rowerze oraz 10,5km biegu. Dystans 5/25/5 to specjalna propozycja dla osób, które chcą wystartować w triathlonie, a obawiają się długich dystansów. Zapraszamy by na początku przygody z tą dyscypliną pokonać: 0,5km w wodzie, 25km na rowerze i 5km biegu.

Oczywiście za taki wysiłek jaki trzeba włożyć w ukończenie triathlonu, należą się odpowiednie nagrody. W puli nagród znajdują sie m.in. urządzenia Garmin, komponenty DT SWISS, produkty Specialized, Compressport, Camelbak, vouchery na badania w firmie Diagnostix, pakiety treningowe w BikeAcademy.pl. Dodatkowo biorąc udział w zawodach VOLVO Triathlon 2013 możesz stać się właścicielem wysokiej klasy samochodu – nowego Volvo V40. Wystarczy wystartować w wybranej edycji (Mrągowo, Mikołajki, Chodzież) serii VOLVO Triathlon 2013, aby uczestniczyć w konkursie z NAGRODĄ GŁÓWNĄ!Każdy udział w imprezie serii to dodatkowa szansa na wygraną - każdy uczestnik może zostać  ZWYCIĘZCĄ!

Do pobrania mapki sytuacyjne

Komunikat o utrudnieniach w czasie Triathlonu

W związku z organizowaną w dniu 30 czerwca 2013r. imprezą sportową Triathlon Series, informujemy mieszkańców , jak i turystów odwiedzających Mrągowo o planowanych w tym dniu utrudnieniach w ruchu kołowym w godzinach 08.00 – 13.00.

Wykaz planowanych utrudnień w ruchu:

Wjazd w ul. Warszawską z ronda
Zablokowanie wjazdu w ul. Warszawską i w  ul. Mrongowiusza z ronda. Cały ruch kierowany będzie w ul. Curie Skłodowskiej (na obwodnicę) w związku z innymi zmianami w organizacji ruchu w obszarze miasta. Nie dotyczy mieszkańców dojeżdżających do posesji.


Zmiany w obrębie ulicy Ratuszowej i przyległych
 -Wprowadza się nakaz skrętu w lewo z ul. Roosevelta.
Wyłączone z ruchu kołowego zostaną ulice:
- Ratuszowa
- Kościelna
- Plac Kajki
- Żeromskiego
- Mały Rynek
- Mickiewicza na wysokości wjazdu w ul. Plac Kajki
- Królewiecka
- część ul. Wolności


Zmiany w obrębie skrzyżowania ulicy Królewieckiej, Giżyckiej, Wolności i Okulickiego.
Wprowadzony zostanie rozdział pasów ruchu w związku z zawodami rowerowymi.
Pas ruchu A - prowadzący z ul. Giżyckiej w ul. Wolności.
Pas ruchu B - prowadzący ruch z ul. Wolności w ul. Giżycką.
Pas ruchu C - prowadzący z ul. Królewieckiej w ul. Młodkowskiego – przeznaczony na ruch kolarzy uczestniczących w triatlonie.


UWAGA !
Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zostanie wyłączona na czas obowiązywania zmiany organizacji ruchu. Ruch w obrębie skrzyżowania kierowany będzie ręcznie przez policjantów WRD i straż miejską.

Zmiany w obrębie ronda przy ul. Harcerskiej, ul. Prusa i Młodkowskiego w kierunku Polskiej Wsi
Zablokowanie wjazdu w ul. Harcerską z ronda
Wprowadzone zostaną blokady wjazdu z ulic dochodzących do ulicy Młodkowskiego


Zmiany w obrębie ul. Młodkowskiego w kierunku Polska Wieś
Wprowadzone zostaną blokady wjazdu z ulic i dróg dochodzących do drogi prowadzącej w kierunku miejscowości Zyndaki.


Powyższe zmiany wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa uczestników zawodów jak kibiców, którzy przybędą na te imprezę.


Szczegóły na stronie organizatora – www.triathlonpl.com