Z przykrością informujemy,że w piątek 30.08.2013r. zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem zostało odwołane z ważnych powodów niezależnych od ogranizatorów. Z góry przepraszamy za utrudnienia.

 

Można zwiedzić Mrągowo i poznać jego tajemnicze zakątki. A przede wszystkim atrakcyjnie spędzić czas. Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”, Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej (działające w ramach Centrum Kultury i Turystyki) oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej organizują bezpłatne zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem turystycznym. Impreza będzie miała charakter cykliczny, odbywać będzie się w każdy piątek od 28.06 do 30.08 (z wyjątkiem 26.07 ze względu na Piknik Country). Początek zwiedzania w języku polskim zawsze o godz. 12.00 przy Skwerze Jana Pawła II. Czas trwania ok. 1 godz.


Od roku 2008 organizowane było „Zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem turystycznym”. Impreza cieszyła się zawsze dużą popularnością. Była ona jednak organizowane głównie z myślą o mieszkańcach naszego regionu. Impreza już na stałe weszła do kalendarza mrągowskich imprez. Głównym założeniem przy jej organizacji jest pogłębienie wiedzy i zainteresowań mieszkańców na temat miejscowości i regionu, w którym żyją.


Obecne, cykliczne zwiedzanie Mrągowa, będzie organizowane głównie z myślą o przebywających w tym czasie turystów. Chociaż impreza ma charakter oczywiście otwarty. Obszarem, który będziemy zwiedzać będzie za każdym razem historyczne centrum miasta. Zwiedzanie organizowane będzie również dla turystów niemieckojęzycznych. Będzie się ono rozpoczynać o godz. 13.00, ale w tym przypadku nie koniecznie będzie w każdy piątek
– mówi Robert Wróbel, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska”


Każdy, bez względu na wiek, może uczestniczyć w planowanym spacerze.