Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej zapraszają do udziału w wycieczce krajoznawczej „Poznaj Mazurski Park Krajobrazowy”.

Miejsce spotkania uczestników: Plac Piłsudskiego w Mrągowie przy ul. Warszawskiej 26
Termin imprezy: 14.06.2012 (piątek), godz. 11.00
Przewidywana godzina zakończenia: 16.00

Opis:
Z Mrągowa uczestników zabierze autokar do wsi Krutyń. Pierwszym punktem programu będzie zwiedzenie Muzeum Przyrody Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Następnie razem z przewodnikiem turystycznym grupa uda się pieszo do Rezerwatu Zakręt. Rezerwat słynie z „pływających wysp”. Oprowadzać będzie przewodnik terenowy z Mazurskiego Parku Krajobrazowego, który opowie o przyrodzie Parku. Kolejnym punktem zwiedzania będzie głazowisko koło Rosochy i Wojnowa. Jest to morena czołowa, o wysokości od kilku do kilkunastu metrów, zbudowana z dużych bloków skalnych i żwiru. Powrót autokarem do Mrągowa na pl. Piłsudskiego.

Opłaty:
Każdy z uczestników zobowiązuje się do opłaty wstępu do Muzeum Przyrody w Krutyni w wysokości 2 zł.

Zapisy:
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy uczestników. Liczy się kolejność zgłoszeń. Osoby nieletnie wyłącznie z dorosłym opiekunem.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 26, tel. 89 741 80 39 lub mailowo: info@it.mragowo.pl