Już po raz czwarty Mrągowo będzie gospodarzem Regionalnego Festiwalu Potraw z Mięsa Wieprzowego, Wołowego, Jagnięcego, Koziego. Tegoroczne kulinarne zmagania rozpoczną się w sobotę o godz. 11.00 na Placu Unii Europejskiej, gdzie zagości wątróbka wołowa i wieprzowa  przygotowana według starych regionalnych przepisów.

Profesjonalni kucharze z restauracji, zakładów gastronomicznych i gospodarstw agroturystycznych przygotują ”Najlepszą potrawę z wątroby wołowej”, a kucharze amatorzy „Najlepszą potrawę z wątroby wieprzowej”. Oceny dań dokona profesjonalne jury pod przewodnictwem dr Grzegorza Russaka. W szranki staną także mrągowscy szefowie kuchni z restauracji i barów, którzy rywalizować będą w konkursie „Na najlepszy gulasz wieprzowy”. O zwycięstwie zadecyduje publiczność, która po skosztowaniu konkursowych potrwa wyłoni laureata. Organizatorzy przygotują 100 biletów, które upoważnią zgromadzoną widzów do degustacji potraw konkursowych oraz wydania werdyktu.


Atrakcją festiwalu będzie pokaz pieczenia koźlęciny na rożnie i jej degustacja oraz kiermasz żywności naturalnej, tradycyjnej i regionalnej, w tym członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”  a na zakończenie koncert Folk Kapeli.


Organizatorem wydarzenia jest Województwo Warmińsko-Mazurskie, Miasto Mrągowo oraz Centrum Kultury i Turystyki.