Zgodnie z zapowiedzią 31 lipca o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele w Sorkwitach koncert muzyki dawnej w wykonaniu „Concerto da Camera”.

Concerto Da Camera to grupa młodych ludzi zafascynowanych ideą stylowego wykonawstwa muzyki dawnej. Rozwijają oni swoje muzyczne pasje studiując w renomowanych europejskich uczelniach (Królewskie Konserwatorium w Hadze i w Brukseli), doskonaląc swoje umiejętności pod opieką światowej sławy autorytetów w dziedzinie muzyki dawnej (Sigiswald Kuijken, Enrico Gatti, Kati Debretzeni, Lucia Swarts, Jacques Ogg, Ton Koopman, Peter Kooij, Michael Chance). Spotkania przy realizacji zespołowych projektów oznaczają twórczą konfrontację wielu odmiennych idei i punktów widzenia, coraz częściej zyskują też wymiar międzynarodowej współpracy.

Początki grupy sięgają 2004 roku, odkąd zespół rozpoczął regularne koncerty w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Concerto Da Camera przyczyniło się do popularyzacji zabytków Warmii i Mazur poprzez liczne występy w pałacach i zamkach Dawnych Prus Wschodnich. Ponadto zespół koncertował w ramach festiwali muzyki dawnej w Polsce i za granicą, między innymi: Muzyka Młodych u Franciszkanów (Przemyśl-Sanok 2005/2006), L'Académie Internationale de Danses et de Musiques Anciennes (Praga 2007), Dni Bachowskie (Kraków 2007), Forum Muzyki Dawnej (Warszawa 2007), Camerata Augustoviana (2008). Realizacja spektaklu baletowego Niebezpieczne Związki w 2008 roku była okazją do twórczej współpracy z jednym z najlepszych w Polsce baletem dworskim Cracovia Danza prowadzonym przez Romanę Agnel. Obecnie Concerto Da Camera przygotowuje się do wzięcia udziału w edycji Oude Muziek Festival w Utrechcie.

Z pozdrowieniami
Ks. Krzysztof Mutschmann