Można na niej usiąść i odpocząć w cieniu tui, zrobić sobie zdjęcie przy stojącej przy niej niedźwiedzicy, a przede wszystkim pozdrowić rodzinę i znajomych w Internecie.  W Mrągowie  stanęła ławeczka internetowa „Łapa Niedźwiedzicy” .


- To nowa atrakcja turystyczna naszego miasta, z której skorzystać mogą zarówno mieszkańcy jak i turyści- mówi koordynator projektu, Ewa Wróbel z Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej.  Chcieliśmy, aby w Mrągowie powstało dogodne miejsce do fotografowania się na tle herbu, a przede wszystkim stworzyć możliwość do pozdrowienia znajomych on-line.  Turyści odwiedzający Mrągowo poszukują nowych wrażeń, przeżyć, pragną poznać atrakcje miasta, jego dorobek kulturowy i symbole. Było wiele pytań kierowanych do naszego biura, dotyczących herbu miasta, legendy z nim związanej, dogodnych, charakterystycznych dla Mrągowa  miejsc do fotografowania się. Stąd m.in. zrodził się pomysł na realizację projektu.

Internetowa ławeczka stoi na placu PCK. Na budynku Centrum Kultury i Turystyki zamontowana jest kamera internetowa, z której obraz dostępny jest na stronie www.it.mragowo.pl. W ramach projektu zostanie również wydana ulotka „Łapa niedźwiedzicy” w nakładzie 2000 sztuk w języku polskim zawierająca legendę o herbie Mrągowa oraz podstawowe dane o mieście i kolorowankę – herb Mrągowa. Ulotka już niebawem będzie dostępna w biurze informacji turystycznej.
Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”. Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Miasto Mrągowo. 


Drewnianą ławeczkę nawiązująca do herbu Mrągowa wyrzeźbił mrągowski artysta Ryszard  Fereniec. Oto jak powstawała :

 


(zdjęcia: foto p. Fereniec)


Instrukcja obsługi ławeczki
Spocznij wędrowcze na ławce ,
nad którą mrągowska niedźwiedzica króluje
To ona przed wieki w okolicach ziem tych grasowała
 i wszem wobec dokuczała
Kiedy wiatr mazurski twe ciało otuli,
 a słowik nad uchem wtóruje
Powiadom wnet bliską ci osobę,
 niech w Internecie www.it.mragowo.pl wystukuje
I niech Ciebie na Ziemi Mrągowskiej obserwuje!

 

 


Zapraszamy na ł@weczkę


Uwaga: Projekt od 2021 roku nie jest kontynuowany.