Wykonawcy muzyki country powalczą o wsystęp na deskach amfiteatru nad jeziorem Czos -  w piątek 26 lipca 2013 r. o godzinie 14.30 na Placu Unii Europejskiej w ramach imprezy Piknik Country w Mieście, odbędzie się konkurs Przepustka do Mragowa.
Celem Przepustki do Mrągowa jest uaktywnienie sceny muzyki country, a także wyłonienie - na zasadach konkursu – najlepszych wykonawców grających muzykę country w Polsce.


Do konkursu zakwalifikowali się:
Domi Kasprowicz
Fayerwerk
John Kentucky Band
Memphis Mafia
The BL Blues Band
Wheels of Steel


Zespoły wykonają 4 utwory muzyczne, w tym obowiązkowo: jeden standard amerykański (wybrana piosenka twórców amerykańskich, która powstała przed 1980 r., wykonana w języku angielskim) i jedna piosenka polska spopularyzowana podczas dotychczasowych Pikników Country w Mrągowie oraz dwie inne, dowolnie wybrane piosenki.
Występ będzie oceniony przez profesjonalne jury powołane przez organizatorów, które wyłoni laureatów Konkursu.
Najlepszy wykonawca weźmie udział w koncertach Pikniku Country 2013 w Mrągowie na scenie głównej, laureat drugiego miejsca wystąpi w koncertach w ramach „Pikniku Country w Mieście” w sobotę 27 lipca. Ponadto zwycięzccy otrzymają nagrodę pieniężną oraz zostaną zaproszeni do audycji country w Radio Warszawa.


Organizatorzy:
Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
„Music Sport Promotion” sp. z o.o. w Warszawie
Pod Patronatem Burmistrz Miasta Mragowa