Szybki Montaż i Atlantyda wystąpią już jutro w Mikołajkach. Zespoły zagrają na placu Wolności, a wstęp na wydarzenie jest wolny. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.

Szybki Montaż to mrągowska formacja grająca folk morski i tzw. „szantę szuwarowo –bagienną”, wzbogaconą o elementy muzyki country. Powstała w 2005 roku. Założycielem i liderem grupy jest Mariusz "Maniek" Garnowski – kompozytor i aranżer. Grupa wykonuje utwory autorskie i własne interpretacje znanych pieśni żeglarskich. W 2008 r. Zespół zajął I miejsce na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Kopyść" w Białymstoku, a kilka tygodni później odebrał III nagrodę podczas XVI Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej w Giżycku. W lipcu podczas Chevrolet Szanty Festival 2008 zespół zajął II miejsce w Przeglądzie Piosenki Żeglarskiej o Nagrodę Chevroleta oraz Burmistrza Miasta Mikołajki. 28 maja 2010 r. Zespół zdobył Nagrodę Publiczności podczas XXVI Festiwalu "KOPYŚĆ 2010" w Białymstoku, a 30.07 na Mikołajki Szanty festival 2010 zajął III miejsce. Rok 2011 rozpoczął się dla zespołu wygraną w plebiscycie Radia Planeta na utwór promujący Mazury zimą. -Poczuj ten klimat- to piosenka, której możecie słuchać na falach Radia Planeta.

Atlantyda to zespół złożony z muzyków z różnych stron Polski: Trójmiasta, Warszawy i Sanoka. Grupa powstała w 1995 roku, ale cześć muzyków współtworzyła już wcześniej znane grupy sceny „szantowej”. Repertuar muzyczny stanowią tradycyjne i współczesne piosenki morskie autorstwa założyciela grupy Sławomira Klupsia. „Marco Polo”, „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Pożegnalny ton”, to tylko część utworów jego autorstwa, które znane są wszystkim miłośnikom morskiego śpiewania. Koncert Atlantydy to mieszanka starych i nowych utworów w akustycznym brzmieniu, zawierający w sobie elementy muzyki folkowej oraz bluegrasu, tematycznie związanej z morzem i żeglowaniem. Akustyczne instrumenty: kontrabas, skrzypce, akordeon guzikowy, banjo, gitara i głosy stanowią o ostatecznym brzmieniu zespołu.

Zespół od lat jest gościem największych festiwali szantowych, laureatem wielu nagród m.in. plebiscytu na najbardziej znane piosenki morskie oraz gospodarzem Bałtyckiego Festiwalu Piosenki Morskiej w Gdyni. Współpracował przy nagraniach wielu programów radiowych, telewizyjnych dla stacji regionalnych, ogólnopolskich, oraz dużych sieci takich jak Planet, czy ZDF. Uczestniczył też w koncertach promocyjnych regat „Race 2000”.