Na deskach amfiteatru nad jeziorem Czos w niedziela 11 sierpnia o godz. 16.00 wystąpi  Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjna Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z solistami.

Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Jako formacja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Niewiele bowiem krajów ma tak bogatą, jak Polska, historię walk orężnych oraz tradycję barw, broni i rynsztunku. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia przyjmowane są z wielkim aplauzem zarówno w kraju jak i za jego granicami.

 


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego od ponad 60-ciu lat ukazuje bogactwo naszej kultury odwołując się do tradycji narodowo-patriotycznej. W swoim dorobku artystycznym posiada imponujący repertuar: współczesne piosenki wojskowe, pieśni patriotyczne i historyczne, partie operowe i operetkowe.

Występ Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z solistami oficjalnie zakończy 19. Festiwal Kultury Kresowej w Mrągowie. Wstęp na imprezę jest wolny.