Urokliwy region z ciekawa historią, licznymi zabytkami i nieskazitelną przyrodą-  przez cztery dni w niemieckim mieście Lipsk Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” będzie promować Mazury wśród osób, które szukają atrakcyjnego miejsca na spędzenie wolnego czasu. 

Po raz kolejny LOT „Ziemia Mrągowska” weźmie udział w Międzynarodowych Targach Turystyki i Caravaningu w Lipsku. To największa konsumencka impreza branżowa na terenie wschodnich Niemiec, dlatego też nie może na nich zabraknąć Mazur, a w szczególności serca regionu, czyli Ziemi Mrągowskiej.

Targi lipskie to dobra okazja, aby zaprezentować Ziemię Mrągowską jako region atrakcyjny turystycznie oraz przyjazny caravaningowi. Turystów do odwiedzenia naszego powiatu zapraszać będą materiały promocyjne członków Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska”, które wzięliśmy ze sobą.– mówi Robert Wróbel,  prezes LOT „Ziemia Mrągowska”

Targi w Lipsku to branżowe spotkanie, podczas którego profesjonaliści prowadzą rozmowy biznesowe oraz nawiązują nowe kontakty handlowe. Z drugiej strony to prezentacja ciekawych miejsc oraz ofert turystycznych, a także liczne atrakcje dla publiczności.

LOT będzie prezentował ofertę turystyczną Ziemi Mrągowskiej  na  stoisku wspólnie z Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną. Podczas tego branżowego spotkania będziemy przekonywać, że wśród bogatej oferty Mazur każdy znajdzie coś dla siebie. – dodaje Robert Wróbel.

W największych targach caravaningowych w Europie Środkowo-Wschodniej co roku bierze udział kilkuset wystawców. Impreza w tym roku odbędzie się w dniach 20-24.11.2013 roku.