Pan Janusz Sibik, znany mrągowski kolekcjoner, zbiera widokówki i zdjęcia dawnego Sensburga od około 1998 roku. W swojej kolekcji ma już ponad 400 widokówek miasta, a także ponad 100 dotyczących Świętej Lipki.

Ze wstępu:
Umieszczone w albumie materiały pochodzą z prywatnych zbiorów Doroty i Janusza Sibików. Wyselekcjonowane pocztówki i zdjęcia przeprowadzą państwa przez Mrągowo poczynając od Kurortu Waldheim, czyli obecnego Parku im. Juliusza Słowackiego, a kończąc na dawnej szkole szybowcowej znajdujące się na Półwyspie Czterech wiatrów. Całość zbiorów zawiera ponad 400 pocztówek oraz zdjęć i została podzielona na trzy części.

Mamy nadzieję, że niniejsze wydanie zadowoli Państwa oczekiwania, że pozwoli ono odkryć na nowo miejsca, z którymi obcujemy, na co dzień, lub łączą nas z nimi wspomnienia.

Dzięki albumowi odkryją Państwo miejsca, których już nie ma, miejsca, które zmieniały swój wygląd. Będą mogli Państwo dokonać porównania swoich zbiorów, lub może wydanie to zachęcić Państwa do podjęcia wysiłku do rozwinięcia własnych zainteresowań i pasji.

Wydany obecnie album jest pierwszym z trzech planowanych. Tom drugi ukaże się przez Wielkanocą 2014, a tom trzeci przed wakacjami 2014.

Album ukazał się dzięki staraniom Pana Sibika, przy wsparciu finansowym firm, o których informację można znaleźć w publikacji. Warto podkreślić, że w publikację zaangażowało się 19 podmiotów wyłącznie z Mrągowa.

Łączny nakład wydawnictwa to 300 szt., do sprzedaży trafiło tylko 200.
Cena egzemplarza 38zł, ilość stron 164.

Do nabycia w :
Informacja Turystyczna w Mrągowie
Muzeum w Mrągowie
Bar Przecinek
Mrągowska Agencja Turystyczna Mat
Wybrane hotele i pensjonaty
Intenet – popularny serwis aukcyjny