Szkoły, przedszkola, lokalni przedsiębiorcy oraz władze samorządowe pomagają w organizacji przedsięwzięcia. Niedziela w Mikołajkach wypełniona będzie atrakcjami.

Tegoroczne Mikołajki w Mikołajkach ponownie odbędą się na Hali Sportowej, której zaplecze umożliwia podjęcie ponad trzystu biegaczy mających chęć zmierzyć się z I Półmaratonem w ramach tradycyjnych Biegów Mikołajkowych (start o godzinie 10.30). Tam również przygotowane będą konkurencje rekreacyjno-sportowe dla dzieci i młodzieży, a przedstawiciele szkół, przedszkoli i podopieczni Centrum Kultury „Kłobuk” zaprezentują programy artystyczne – od baletu po spektakle mikołajkowe.

Na zewnątrz czekać będzie ciepły posiłek – członkowie Klubu Radnych, którzy są inicjatorami Mikołajek w Mikołajkach tradycyjnie przygotują słynny i smaczny bigos oraz staną przy grillach, by częstować ciepłym posiłkiem. Również na Orlikach odbędzie się część konkurencji sportowych – dla tych, którzy mrozu się nie boją.

Nieodłącznym elementem programu jest wizyta Świętego Mikołaja. Wręczy on dzieciom z mikołajskich szkół i przedszkoli paczki ze słodyczami, a dla starszych dzieci – z książkami.

Zapraszamy serdecznie – 8 grudnia, godz. 10.00, Hala Sportowa przy ul. Jana Pawła II.


Źródło: CK Kłobuk