Messe Touristik & Caravaning International to drugie po berlińskich targach ITB, targi turystyczne w Niemczech wschodnich. W tym roku targi odbyły się w dniach 20-24 listopada. Liczba odwiedzających to ok. 70 tys.

Wśród ponad 1000 wystawców z 38 krajów, nie zabrakło Warmińsko – Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku.

W tym samym czasie odbywały się na czterech dużych halach, dwie imprezy targowe. Pierwsza to Touristik & Caravaning, druga zaś poświęcona turystyce aktywnej, zwłaszcza rowerowej „abgefahren”.

W roku 2013, po raz kolejny, dzięki bliskiej współpracy z Regionalną Organizacją Turystyczną LOT „Ziemia Mrągowska” zaprezentowała ofertę turystyczną regionu  na rynku niemieckim – za co bardzo dziękuję. Saksonia i szerzej Niemcy wschodnie, obok Niemiec południowych (Bawaria, Wirtembergia) oraz północnych (Hamburg, Dolna Saksonia) to jeden z głównych klientów zagranicznych naszego regionu – powiedział Robert Wróbel, Prezes LOT Ziemia Mrągowska.

Najwięcej pytań dotyczyło turystyki aktywnej, w tym o hausboty oraz oczywiście o noclegi.