Prawdziwa gratka dla aktywnych. Drugi weekend maja upłynie na Ziemi Mrągowskiej aktywnie. W sobotę miłośnicy dwóch kółek pojadą mazurskimi szutrami „Lasów Sorkwickich” .

Wycieczkę żółtym szlakiem rowerowym to propozycja Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska” na ciekawe spędzenie drugiego majowego weekendu. weekendowe rajdy to kolejne imprezy krajoznawcze z cyklu „Poznajemy nasze szlaki”. W Sorkwitach zwiedzanie kościoła ewangelickiego.
Żółty szlak rowerowy "Lasy Sorkwickie" liczy ponad 34km. Został wytyczony na wschód od Mrągowa. Trasa łączy miasto z Sorkwitami.  Jest to szlak bardzo atrakcyjny widokowo, gdyż przebiega przez tzw. Lasy Sorkwickie w pobliży rezerwatu Gązwa, a także zachodnim brzegiem jeziora Gielądzkiego. W Sorkwitach można zwiedzić kościół ewangelicki z oryginalnym, niezniszczonym w czasie II wojny światowej wyposażeniem. Jest to ewenement na skalę województwa.
Miejsce spotkania uczestników: Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Termin imprezy: 10.05.2014 sobota, godz. 10.00
Długość szlaku: 34 km
Przewidywana godzina zakończenia: 15.00

W niedzielę 11.05 zapraszamy na wędrówkę
czerwonym szlakiem pieszym „Pięciu Jezior”. Szlak biegnie malowniczo wzdłuż brzegów jezior na zachód od Mrągowa oraz łączących ich rzeczek. Wyruszymy z Mrągowa do Marcinkowa, następnie szlakiem do Polskiej wsi i ul. Młodkowskiego do Mrągowa.

Miejsce spotkania uczestników: Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Termin imprezy: 11.05.2014 niedziela, godz. 10.00
Długość trasy: 12 km
Przewidywana godzina zakończenia: 13.00.