Prawdziwa gratka dla aktywnych. Drugi weekend maja upłynie na Ziemi Mrągowskiej aktywnie. Wsobotęmiłośnicy dwóch kółek pojadą mazurskimi szutrami„Lasów Sorkwickich”.

Wycieczkę żółtym szlakiem rowerowym to propozycja Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska” na ciekawe spędzenie drugiego majowego weekendu. weekendowe rajdy to kolejne imprezy krajoznawcze z cyklu „Poznajemy nasze szlaki”. W Sorkwitach zwiedzanie kościoła ewangelickiego.
Żółty szlak rowerowy "Lasy Sorkwickie" liczy ponad 34km. Został wytyczony na wschód od Mrągowa. Trasa łączy miasto z Sorkwitami.  Jest to szlak bardzo atrakcyjny widokowo, gdyż przebiega przez tzw. Lasy Sorkwickie w pobliży rezerwatu Gązwa, a także zachodnim brzegiem jeziora Gielądzkiego. W Sorkwitach można zwiedzić kościół ewangelicki z oryginalnym, niezniszczonym w czasie II wojny światowej wyposażeniem. Jest to ewenement na skalę województwa.
Miejsce spotkania uczestników:Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Termin imprezy:10.05.2014 sobota,godz. 10.00
Długość szlaku: 34 km
Przewidywana godzina zakończenia: 15.00

Wniedzielę11.05 zapraszamy na wędrówkę
czerwonym szlakiem pieszym „Pięciu Jezior”. Szlak biegnie malowniczo wzdłuż brzegów jezior na zachód od Mrągowa oraz łączących ich rzeczek. Wyruszymy z Mrągowa do Marcinkowa, następnie szlakiem do Polskiej wsi i ul. Młodkowskiego do Mrągowa.

Miejsce spotkania uczestników: Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Termin imprezy:11.05.2014 niedziela,godz. 10.00
Długość trasy:12 km
Przewidywana godzina zakończenia:13.00.