Do pokonania 60 km na dwóch kółkach po szutrach i asfaltach Ziemi Mrągowskiej. Cel: poznanie nowooznakowanego żółtego szlaku "Ernsta Wiecherta" oraz możliwość zobaczenia widowiskowych zawodów konnych w skokach przez przeszkody. To założenia kolejnego rajdu rowerowego organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną "Ziemia Mrągowska". Kolejna impreza z cyklu "Poznajemy nasze szlaki" odbędzie się w trzecią sobotę lipca (19 lipca 2014 rok).Termin: 19.07.2014 r. (sobota)
Miejsce spotkania grupy:  godz. 9:30 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Przewidywana godzina zakończenia: 17.00 w Mrągowie

Trasa wycieczki:

Wycieczka rozpocznie się przed Centrum Kultury i Turystyki, gdzie mieści się także Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej. Wycieczka ruszy nowo oznakowanym żółtym szlakiem rowerowym „Ernsta Wicherta” do Piecek i dalej dobrym szutrem (droga p.poż 21) do Nawiad na Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody. Trasa jest bardzo atrakcyjna widokowo.

Żółty szlak rowerowy "Ernsta Wiecherta" został ozankowany dzięki środkom z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach zadania "Kształtowanie przestrzeni turystycznej". Tytuł "Mazurska Sieć Szlaków Rowerowych". Kwota dofinansowania 22 120zł.

W "Siedlisku Nawiady" uczestnicą będą mieli okazję zobaczyć konkurs. Tu też planowana jest oczywiście dłuższa przerwa.

Powrót szutrem do Piecek i dalej nowooznakowanym żółtym szlakiem rowerowym "Ernsta Wicherta" przez Jeziorko, Kosewo do Mrągowa.


Mazurska Sieć Szlaków Rowerowych

Żółty Szlak Rowerowy "Ernsta Wicherta" jest częścią wzajemnie się uzupełniajacych szlaków rowerowych i przebiegajacych drogami lokalnymi o mniejszym ruchu samochodowym. Więcej o Systemie Szlaków...


Organizatorzy:

Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel./fax 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, info@it.mragowo.pl

Osoby nieletnie wyłącznie z opiekunem. Prowiant we własnym zakresie. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów zwiazanych z udziałem w rajdzie.