W dniach 13 - 16 kwietnia Centrum Kultury i Turystyki zaprasza na 4 dni wypełnione polską animacją.
Odbywający się od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”) jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą odbywających się przez cały rok projektów towarzyszących – promocją, w kraju (INWOKACJA O!PLA) i za granicą (O!PLA ACROSS THE BORDERS), jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.
Podstawą O!PLA 2015 jest konkurs najnowszej polskiej animacji skierowanej do widzów dorosłych (16+), przeprowadzony w 6 kategoriach. Na O!PLA jedynymi Jurorami są widzowie biorący udział w festiwalowych projekcjach. To widzowie zdecydują, do kogo powędrują Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka oraz liczne nagrody pozaregulaminowe. Głównym Organizatorem O!PLA jest Animation Across Borders.
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZY FILM !!! WSTĘP WOLNY
13.04, godz. 17.00 KONKURS STUDYJNY > 98'
DWA ŻYWIOŁY (2014), Małgorzata Pakalska-Bosek
GRUBY I CHUDY (2014), Aleksandra Brożyna
HIPOPOTAMY (2014), Piotr Dumała
KAMIENICA (2013), Agnieszka Burszewska
LATO 2014 (2014), Wojciech Sobczyk
ŁAKOMSTWO ENDEMITA (2014), Natalia Dziedzic
ŁAŹNIA (2013), Tomek Ducki
NIEBIESKI POKÓJ (2014), Tomasz Siwiński
PODKOP DO NIEBA (2014), Maciej Lorenc
UNDER_CONSTRUCTION (2014), Marcin Wojciechowski
14.04, godz. 17.00 KONKURS SZKOLNY > 91'
AUTYSTYCZNIE (2014), Katarzyna Schulz
BUT SHE’S NICE… (2014), Tomasz Pilarski
DALEJ (2014), Marta Chyła
DOKUMENT (2015), Marcin Podolec
DWIE WIEŻE (2013), Dominika Buksztaler
GDZIE SIĘ PODZIAŁY DUCHY? (2014), Łukasz Biernat
GRA ZMYSŁÓW (2014), Wojciech Warzywoda
HEAVEN (2014), Krzysztof Raczkowski
ILUZJA (2014), Aneta Makowska
KAPITAN (2014), Natalia Krawczuk
NA POTEM (2014), Mateusz Gudel
PO MOIM TRUPIE (2015), Agata Mianowska
REM (2014), Weronika Banasińska
SOMNIUM (2015), Dorota Chełmińska
VIRTUO (2014), Mikołaj Jagodziński
WIĘŹ (2014), Weronika Kuc
WPŁYW ZMNIEJSZENIA POPULACJI CHRZĄSZCZYKA
ZŁOCISTEGO NA ŻYCIE MIŁOSNE PANI KRYSTYNY
(2014), Marta Magnuska
ZDOBYWCY TRÓJKĄTNEGO KOSMOSU
(2015), Alicja Błaszczyńska
15.04, godz. 17.00 KONKURS OFF > 88'
FABRYKA (2014), S. Kwidziński & M. Roszczyniała
MUTATION (2015), Daniel Zagórski
PASZTET (2014, 5’30”), Łukasz Jedynasty
NASTROJE (2014, 8’31”), Maćko Sławuski
ZGUBNE SKUTKI PALENIA VER.2 (2013), Maciej Pestka
STRYCH (2013), Szymon Ruczyński
T. (2014), Zbigniew Czapla, Tadek Łabędzki
SZACH (2014), Szymon Ruczyński
THE WAITER (2014), Mateusz Machura
VIS (2014), Joachim Fusiecki
TOP (2014), Mat Mot
W STARYM KINIE (2014), Mariusz Wirski
WĄŻ MORSKI (2014), Szymon Ruczyński
PIESYDENT (2014), Magdalena Pilecka
16.04, godz. 17.00 KONKURS ANIMOWANY WIDEOKLIP > 89'
UNICORN |Tomek Ducki| Basement Jaxx
ACH TE RUMUNKI |Maciej Buchwald| Warszawskie Combo Taneczne
ALFABET |Łukasz Rusinek| Pablopavo i Ludziki
BEST FRIEND |Kijek/Adamski| We Cut Corners
AWA ‘N GARDA |Bogna Warszawa| SinSen & Oz
BIRTHDAY |Renata Gąsiorowska| Alphabets Heaven
BYŁAŚ SERCA BICIEM |Urszula Morga & Bartosz Mikołajczyk| Cała Góra Barwinków
DALEKI TYGRYS |Małgorzata Wojtkowiak| Wolny Elektron
DRYF |Marcin Ożóg| Zespół Kariera
FADE IN TIME |Dawid Krępski| THE AND
JEDZIEMY |Magdalena Pilecka i Rafał Felak| Majestic
KAMIENICE |Kosma Woźniarski| Agnellus
KARTAGINA |Marcin Roszczyniała & Sebastian Kwidziński| O.S.T.R. & Marco Polo feat. DJ Haem
MOJA IDENTYFIKACJA |Natalia Krawczuk| AmperA
NIE MA CZASU |Monika Kuczyniecka| Na Górze
NOW WE CUT AWAY |Kaja Kochnowicz i Elżbieta Kowalska | The Ploy
PARADISE AWAITS |Tomek Ducki| ZHU
PIBLOKTOQ |Anna Pytlik| Maria Peszek
PIĘŚĆ SPRAWIEDLIWOŚCI |Agnieszka Waszczeniuk, Paulina Wyrt, Mateusz Gudel| GROBLA
PIÓROPUSZ |Marek Skrobecki| Natalia Kukulska
SWITCH |Wojciech Hoffmann| Skalpel
WITH YOUR EYES CLOSED |Renata Gąsiorowska| Mowukis
WOOLF IS JUST A DRUNK |Agata Włodarczyk| Neal Cassady & The Fabulous Ensemble
I WANT U |Dawid Krępski| PLASTIC
16.04, godz. 18.40 KONKURS FORMANIMY > 39'
331 DNI (2014), Piotr Mazur
BLUEBOY (2015), Piotr Żołądź
FFF1 (2013), Marcin Giżycki
LOOP (2014), Michał Socha
NENUFARY (2013), Marcin Surma
RUMOR (2014), Igor Kawecki, Betina Bożek
STRUKTURY (2014), Agata Kryś
SUPERNOWA (2014), Paweł Czarnecki
ŚLIMAKI (2013), Renata Gąsiorowska
oraz KONKURS ANIMOWANE FRASZKI >30'
1. (2015, 2’), Marta Koch
AKT TWORZENIA (2014), Agata Kryś
CZASZKA (2014), Anna Pytlik
DE HERINACIO. ON THE HEDGEHOG (2014),
Ala Nunu Leszyńska
GORE (2014), Paweł Kaczmarek
JEŻ (2014), Anna Nowicka
KOWAL (2014), Michał Wójcicki
MECHANIZM (2014), Małgola Gulczyńska
MIĘSOŻERNE GRZYBY (2014), Kaja Kochnowicz
NIE PSOĆ, PSOTNIKU! (2014), Kamil Wójcik
OJCIEC (2014), Joanna Maria Dudek
RZEKI (2014), Daria Wiktoria Kopiec
STABILIZACJA MOTYLKA (2015), Mariusz Szulc
ŚWIAT (2014), Michał Rychławski
TAP (2014), Michał Socha
UCIECZKA (2014), Paweł Hedba i Konrad Wiśniewski
WIERSZYK Z ZAPAŁKAMI (2014), Maćko Sławuski
ZASYPANE MIASTO (2014), Amanda Piejak
TAN (2014), Mateusz Gudel