Maksymalnie skoncentrowana dawka wysiłku i adrenaliny. Mordercze zmagania bez względu na pogodę. Ekstremalna trasa MEZnO – Rajdu Krutyni 2016 to pot i łzy. Podejmiesz wyzwanie? Możesz wziąć udział indywidualnie lub w parach.

Skrajnie wyczerpująca ponad 120 kilometrowa trasa, którą należy pokonać kajakiem, rowerem i pieszo. Propozycja dla osób, które chcą sprawdzić granice swojej wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Morderczy rajd po najpiękniejszych zakątkach Mazur.

kajak – ok. 16 - 20 km
BnO (Bieg na Orientację) – ok. 5 - 7 km
rower – ok. 80 – 100 km

Krutynia, jest ktoś kto nie słyszał? To jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Szlak wije się przez Puszcze Piską, praktycznie cały czas lasem. W takiej scenerii czeka uczestników ekstremalne zmagania.

Najpierw kajak. Tu trzeba mieć silne mięśnie górnej części ciała Także jednak na wodzie należy mieć oczy szeroko otwarte. Punktu orientacyjne, które należy zebrać będą także przy wodzie. Nie tylko mięśnie i wytrzymałość się liczą podczas Rajdu Krutyni, ale także zmysł Orientacji.

Po zebraniu możliwie największej liczby punktów przesiadka na rower. Wydaje ci się, że zebrałeś wszystkie? Na pewno nie! Punktów będzie więcej, niż uczestnik będzie w stanie zebrać, nie ponosząc punktów karnych, za spóźnienie się na mecie. Dlatego zbieranie punktów w terenie trzeba będzie zaplanować. Uczestnicy kategorii ekstremalnej, otrzymają ekstremalnie dużo punktów do zebrania. Musimy mieć gwarancje, że wygra najlepszy!

Rowerek to już formalność. Organizatorzy przygotują punkty do zebrania na trasie, by rzeczywiście ekstremalnie nie mogli przejechać mniej niż 80 km. Punktów będzie jednak mniej, by nie odciągać od wysiłku. Mazurskie lasy szlaku Krutyni położone są na morenie dennej i czołowej. Co to oznacza dla rowerzysty? Ano gdy zjeżdżasz z górki, nie ciesz się tym specjalnie, bo zaraz na pewno będzie pod górkę!

Trasa mocno wciągająca, chociaż po jej ukończeniu każdy będzie zarzekał się, że nigdy więcej. Ekstremalny odcinek Rajdu Krutyni podczas którego uczestnicy balansują na krawędzi wytrzymałości psychicznej i fizycznej.

Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację to impreza z pogranicza sportu i turystyki zaplanowana na trzecią sobotę czerwca (18.06.2016 roku)

Zapisz się na Rajd już dziś!