Biegasz? Jesteś znudzony tradycyjnymi biegi po wytyczonej trasie? Zejdź z utartych szlaków! Spróbuj swoich sił w rajdzie na orientację! Rajd Krutyni 2016 to doskonała zabawa krajoznawcza polegająca na bieganiu z mapą. Nie czekaj! Weź nogi za pas!

Kto nie ma w głowie ten ma w nogach mówi stare polskie przysłowie, które w krótki i jasny sposób wyjaśnia zasady Mazurskich Ekstremalnych Zawodów na Orientację - Rajd Krutyni 2016. W ramach imprezy do wyboru są cztery trasy.

Jedną z nich jest trasa piesza, która liczy ponad 20 km i jest skierowana do miłośników wędrówek i biegaczy. Pozwala w niebanalny sposób z mapą i kompasem w ręku spędzić aktywnie czas na łonie mazurskiej natury. Impreza nie jest jednak typowym spacerem po mazurskich lasach. Na uczestników prócz wędrówki leśnymi dukatami czekać będzie dodatkowe zadanie - krótki bieg na orientację, a także nieubłagalnie biegnący czas.

Start i meta dla biegaczy znajduje się w Stanicy Wodnej PTTK w Sorkwitach. Większość trasy zostanie wytyczona na asfalcie, o małym natężeniu ruchu samochodowym. Łącznie będzie to ok. 15 km. Przebieg trasy z  dokładną odległością uczestnicy poznają przed startem. Dlatego też, będzie możliwość porównania osiągniętego czasu ze swoimi wcześniejszymi dokonaniami.

Mniej więcej w połowie trasy biegowej uczestnik otrzyma zadanie odnalezienia jak największej liczby punktów kontrolnych ukrytych w lesie. Tu zacznie się Bieg na Orientacje, a więc odcinek terenowy biegu, z kompasem i mapą w ręku.

Czy aktywni mieszkańcy Mrągowa i Mazur zrzeszeni w różnego rodzaju Klubach Biegacza czy CrossTeamach podejmą wyzwanie i wezmą udział w Mazurskich Ekstremalnych Zawodach na Orientację?

Ty nie czekaj! Włóż siedmiomilowe buty i orientuj się na Mazury!