Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na Majówkę 2017.

Program Majówki z MCIT 2017:


29.04 – Rajd Rowerowy Szlakiem Lasy Sorkwickie do źródeł Krutyni. Spływ kajakiem z Warpun do Sorkwit

Obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie oraz opłata wpisowa!

start: godz. 10.00, Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie (CKIT, ul. Warszawska 26), wcześniejsze zapisy w MCIT (dział CKiT).
dł. trasy rowerowej łącznie: ok. 40 km.
dł. trasy kajakowej: ok. 11 km.
Planowane zakończenie rajdu: 18.30

Przebieg wycieczki:
Z Mrągowa żółtym szlakiem rowerowym „Lasy Sorkwickie” uczestnicy udadzą się rowerami przez Lasowiec  - Młynika, a następnie Stamy -  Gązwy – Zyndak – Warpun. Po drodze zobaczymy grodzisko pruskie w Młyniku oraz poszukamy głazu narzutowego w okolicach Gązwy. W Warpunach przesiadamy się na kajaki, a rowery i bagaże zostaną przetransportowane do Sorkwit.

Kajakiem przez jezioro Warpuńskie i Zyndackie przeprawimy się rzeczką do jeziora Gielądzkiego. Długość do pokonania to 11 km.
Po dopłynięciu do Stanicy Wodnej PTTK w Sorkwitach planowana jest przerwa przy ognisku nad jeziorem Lampackim.

Ostatnim etapem wycieczki jest powrót szlakiem rowerowym „Lasy Sorkwickie” przez Sorkwity (zwiedzanie kościoła ewangelickiego) i Bagienice Małe do Mrągowa.

Prowiant we własnym zakresie.

Zapisy:
Uczestnik rajdu, który wpisze się na listę uczestników zobowiązany jest dokonać opłaty wpisowej w wysokości20 zł/os.Opłata posłuży pokryciu części kosztów związanych z organizacją spływu, transportu rowerów oraz ubezpieczenia uczestników od NNW.

Opłatę wpisową można dokonać w siedzibie MCIT do dnia 26.04.2017 (środa) w biurze Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej, przy ul. Warszawskiej 26 lub przelewem na konto Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska” nr 59 9350 0001 0216 3329 2062 0001 z dopiskiem„Darowizna na cele statutowe”. W przypadku dokonania opłaty przelewem uczestnik powinien okazać na starcie spływu potwierdzenie przelewu.

Liczba miejsc ograniczona do 26 uczestników!

Rajd zorganizowany dzięki współpracy ze Stanicą Wodną PTTK Sorkwity. Dziękujemy za zaangażowanie.

 

30.04 Rajd Rowerowy w poszukiwaniu granicy Warmii (Święta Lipka - Reszel).
start: godz. 10.00, CKiT
dł. trasy: 80 km.
Planowane zakończenie rajdu: 18.30
Trasa:
Z Mrągowa - Polska Wieś – Gizewo – Widryny – Pasterzewo – Kocibórz – Święta Lipka – Stachowizna – Wanguty – Pieckowo – Reszel – Mnichowo – Leginy – Łężany – Burszewo – Warpuny – Gązwa – Mrągowo
Atrakcje na trasie:
- Granica Warmii i Mazur na odcinku Widryny – Kocibórz
- Graniczna figura graniczna w Świętej Lipce
- Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce z Przewodnikiem
- Średniowieczna droga Święta Lipka – Kętrzyn. Obecna droga asfaltowa nr 594 została wytyczona w XIX wieku!
- Poszukiwanie kamienia granicznego w Pieckowie
- Zwiedzanie Reszla
- Zwiedzanie z zewnątrz Pałacu w Łężanach z budynkami folwarcznymi
- Granica w Woli
- ewentualna przerwa w Restauracji „We Młynie” w Warpunach

Udział bezpłatny.


1 maja Zwiedzanie z przewodnikiem turystycznym – Średniowieczne Mrągowo.
Udział bezpłatny.
Start: godz. 9.15, CKiT
Planowane zakończenie: 11.30
Mrągowo (dawny Sensburg) to jedne z najstarszych miast na Mazurach. Osada powstała ok. roku 1348, w czasie budowy zamku w Szestnie. Prawa miejskie zostały nadane pomiędzy 1404 a 1407 rokiem. Miejscowość intensywnie rozbudowała się w II poł. XIX wieku. Do dzisiaj jednak wprawny obserwator zauważy średniowieczne pozostałości w mieście. Jakie? Weź udział w zwiedzaniu!


Łazuka i Fedorowicz w Zodiaku - film “Kochajmy Syrenki”, 1966 rok
Udział bezpłatny.
godz.18.00, Kino Zodiak w CKiT
dł. filmy: 84 min.
Akcja toczy się na Mazurach. Wiele scen zostało nakręconych w Mrągowie i okolicy. Dwaj przyjaciele - Marek i Aleksander - kupują używaną syrenkę. Ponieważ do spłaty wozu brakuje im trochę pieniędzy - podejmują pracę akwizytorów i tak rozpoczynają się ich perypetie...

Film prezentowany dzięki współpracy: Centrum Kultury i Turystyki, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska” oraz Towarzystwa miłośników Ziemi Mrągowskiej


2 maja Rajd Rowerowy do Mikołajek.
Udział bezpłatny.
W ramach Majówki w Mikołajkach Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej, Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury Kłobuk zapraszają na Wiosenny Rajd Rowerowy Mrągowo – Mikołajki- Mrągowo

Start: godz. 9.30, Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie przy ul. Warszawskiej 26
W ramach rajdu zorganizowane zostanie ognisk przed Centrum Kultury „Kłobuk” (prowiant we własnym zakresie) oraz zwiedzanie Mikołajek z przewodnikiem turystycznym. Powrót rowerem do Mrągowa
Przewidywana godzina zakończenia:  18.00
Długość trasy: ok. 62 km
Opis trasy:
Rajd rozpocznie się w Mrągowie przy CKiT. Uczestnicy udadzą się drogą szutrową w kierunku Tymnikowa – Czerwonki. Po przejechaniu krótkiego odcinka drogą wojewódzką nr 59 w Muntowie skręcimy w kierunku Użranek. Od tego miejsca drogą asfaltową przez Jorę Wlk., Faszcze, Nowe Sady do Mikołajek. Droga powrotna tym samym odcinkiem.

Prowiant we własnym zakresie.

Uczestników obowiązuje przestrzeganie zasad i przepisów prawa o ruchu drogowym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego obowiązujących rowerzystów. Za skutki naruszenia przepisów Kodeksu Drogowego i innych przepisów prawa uczestnik odpowiada osobiście.

Osoby niepełnoletnie (nieposiadające uprawnień do samodzielnego poruszania się po drogach) mogą uczestniczyć tylko pod opieką osób dorosłych. Zaleca się posiadanie kasków (w szczególności przez dzieci). Uczestnicy startują na własną odpowiedzialność. Wpisowego nie pobiera się.

Ubezpieczenie:
Ponieważ rajd ma charakter otwarty i nie obowiązują zapisy, każdy z uczestników ubezpieczenie od NNW organizuje we własnym zakresie.

W przypadku odwołania imprezy np. ze względu na niesprzyjające warunku atmosferyczne, informacja ukaże się na powyższej stronie internetowej.

3 maja Spływ Dajną.Obowiązuje wpisowe.

Start:Wypożyczalnia sprzętu wodnego "Kanu" przy plaży miejskiej w Mrągowie przy ul. Jaszczurcza Góra

godz. rozpoczęcia:godz. 9.00

planowana godz. zakończenia:18.00

Trasa spływu:j. Czos – j. Czarne – j. Kot – j. Juno – j. Kiersztanowskie – j. Śpigiel – j. Dejnowa

Zobacz
galerię zdjęć szlakukajakowego rzeki Dajny
Zapisy:
Uczestnik spływu, który wpisze się na listę uczestników zobowiązany jest dokonać opłaty wpisowej w wysokości25 zł/os. Opłata posłuży pokryciu części kosztów związanych z organizacją spływu.

Opłatę wpisową można dokonać w siedzibie Organizatora do dnia 27.04.2017 (czwartek) w biurze Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej, przy ul. Warszawskiej 26 lub przelewem na konto Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska” nr 59 9350 0001 0216 3329 2062 0001 z dopiskiem„Darowizna na cele statutowe”. W przypadku dokonania opłaty przelewem uczestnik powinien okazać na starcie spływu potwierdzenie przelewu.

Liczba miejsc ograniczona do 16 uczestników!

Opis trasy:
Spływ kajakowy szlakiem rzeki Dajny rozpocznie się na j. Czos, a skończy w Świętej Lipce na j. Dejnowa. Całość trasy to ok. 23 km: j. Czos – j. Czarne – j. Kot – j. Juno – j. Kiersztanowskie – j. Śpigiel – j. Dejnowa – Święta Lipka. Na stronie www.it.mragowo.pl znajdą Państwo
szczegółowy kilometraż.

Szlak kajakowy rzeki Dajny nie należy do łatwych. Przebiega on jeziorami rynnowymi połączonymi malowniczymi rzeczkami. Odcinki jeziorne są długie, a więc nie tak łatwe jak spływ rzekami.

Organizatorzy zapewniają kajaki wraz z transportem, transport powrotny ze Świętej Lipki do Mrągowa, ubezpieczenie NNW. Prowiant we własnym zakresie.

FIRMĄ KANU!

Pobierz:
-Formularz Zgłoszeniowy
-
Oświadczenie opiekuna osoby niepełnoletniej
-
Regulamin

-Regulamin zapisów na spływ kajakowy Dajna 2017

 

Kontakt:

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej
ul. Warszawska 26
11-700 Mrągowo
tel. +48 89 741 80 39
e-mail:info@it.mragowo.pl
www.it.mragowo.pl
www.fb.com/MragowskieCentrumInformacjiTurystycznej