Miłośników TEATRU PRZY STOLIKU zapraszamy w poniedziałek3 kwietnia 2017, godz. 18.00, Orbita w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie na sztukę irlandzkiej autorki Deidre Kinahan pt. CUDOWNE DNI.

Czytać będą Irena Telesz-Burczyk i Artur Steranko, słowo wstępne Elżbieta Lenkiewicz.

WSTĘP WOLNY!

Młoda irlandzka autorka z wyjątkową czułością i empatią zbudowała piękną, nieco komediową, nieco nostalgiczną opowieść o głęboko ludzkiej godności przemijania, o stosunku młodego pokolenia do najbliższych, których dotyka starość, o samotności w jesieni życia i – co najważniejsze - życia tego afirmacji, wbrew fizycznym ograniczeniom.

Deidre Kinahan CUDOWNE DNI

W domu spokojnej starości spotykają się Particie i Sean. Ona jest emerytowaną dyrektorką szkoły podstawowej ze zdiagnozowaną, poważną chorobą wątroby. Decyduje się na pobyt w ośrodku, aby odciążyć od opieki nad sobą siostrę. On jest byłym, dobrze znanym aktorem umieszczonym w tym miejscu przez siostrzenicę.

Patrycia to kobieta otwarta, zakochana w muzyce, literaturze i w obejściu dość swobodna. Sean to wręcz archetypiczny przykład szarmanckiego dżentelmena z pełnym przekonaniem /mimo okoliczności/ przestrzegającego należnych konwenansów towarzyskich.

Ich rozmowy przy herbatce ujawnią wspólne zainteresowania, ale też, przypadkowo, wywołają nieporozumienia, które w efekcie doprowadzą do wskrzeszenia wspomnień, a przez nie – przywołania zapomnianych emocji aż do odkrycia głęboko skrywanych intymnych tajemnic.