Wpiątek 22 września 2017 r.w ramach obchodów Dnia bez Samochodu zachęcamy do pozostawienia samochodów w domach i skorzystania z komunikacji miejskiej, roweru lub pokonania trasy pieszo.

Bezpłatne autobusy

Tego dnia komunikacja miejska w Mrągowie będzie bezpłatna. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych przejazdów  w dojeździe do pracy, szkoły, na zakupy itp. Każdy wsiadający do autobusu komunikacji miejskiej (nie będący posiadaczem biletu miesięcznego) otrzyma od kierowcy bezpłatny bilet stosowny do indywidualnych uprawnień (ulgowy lub normalny) potwierdzonych wymaganymi dokumentami (legitymacja szkolna, emeryta, rencisty). Pasażerowie posiadający uprawnienia do bezpłatnych przejazdów jednorazowych, podróżują na zasadach dotychczasowych.

Wpadnij do urzędu po odblask

Dodatkowo, każdy kto tego dnia przyjedzie do Urzędu Miasta rowerem, otrzyma w Referacie Promocji rowerowe odblaski. Wystarczy zgłosić się do pokoju nr 1 (wejście od szczytu budynku) i podać hasło "Dzień bez samochodu".

Rowerowy przejazd świateł

Tego dnia odbędzie się również rowerowy przejazd świateł pod hasłem Świeć przykładem na Drodze. Zbiórka chętnych o godz. 18.00 na placu Jana Pawła II.  Najlepiej oświetlone rowery otrzymają zestawy upominków!!

Wcześniej w ramach akcji Uważaj na zebrę, można wziąć udział w akcji promocyjno-informacyjnej wraz z mrągowską Policją, otrzymać gadżety odblaskowe oraz dobrze się bawić w gronie innych pozytywnie zakręconych.