Zygmunt Poczobut będzie gościem podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się w najbliższy piątek(27 października 2017) o godzinie 17.00 w Mikołajkach. Autor o swojej twórczości opowie w Centrum Kultury "Kłobuk" (ul. Kolejowa 6).

Zygmunt Poczobut jest autorem książki „Burzliwa epoka – droga przez życie Kresy Wschodnie”. Urodził się w 1937 roku w Rulewiczach, powiecie lidzkim II Rzeczypospolitej Polskiej (obecnie Białoruś). Dzieciństwo i lata młodzieńcze autora książki przypadły bowiem na II wojnę światową oraz czas stalinowskiego terroru po włączeniu Kresów Wschodnich do ZSRR. Lata 1953-1959 autor spędził przy wyrębie tajgi w północnych rejonach ZSRR nad Morzem Białym. Z tego tytułu jest członkiem Związku Sybiraków oraz posiada uprawnienia kombatanckie jako represjonowany przy system sowiecki.

W latach 1959-1983 miał możliwość mieszkać i pracować w Mikołajkach, które nadal uważa za swoje miasto. Z dumą zachwyca się walorami przyrodniczymi i szybkim rozwojem miasta Mikołajki, a  w pamięci  zachował miłe wspomnienia o wspaniałych mieszkańcach tego uroczego miasteczka.

Ta książka to opowieść powstała na podstawie  autora obserwacji i przeżyć. Idąc drogą przez życie, słuchał, obserwował, a swoje odczucia i spostrzeżenia u kresu wędrówki zapisał. Organizatorem spotkania jest Biblioteka Publiczna w Mikołajkach.