Zamiast głodówki - wspólne zwiedzanie! To propozycja dla wszystkich, którym nie jest obojętny los Muzeum w Mrągowie. Akcja zaplanowana na sobotę 18 listopada 2017 roku na godz. 12.00 jest odpowiedzą na pogłoski na temat możliwości likwidacji placówki.

Mogłoby się wydawać, że Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie to obowiązkowy punkt na mapie atrakcji miasta, który chętnie jest odwiedzany zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Niestety, ostatnie doniesienia o możliwości zamknięcia placówki pokazały, że nie wszyscy mrągowianie wiedzą, czym zajmuje się placówka i co ma ona do zaoferowania. Co więcej, wśród lokalnej społeczności są również tacy, którzy nie widzą potrzeby funkcjonowania tego typu miejsca w Mrągowie!

 

 

Niedowiarków przekonujemy, że wizyta w Muzeum w Mrągowie to doskonały pomysł na weekend czy popołudnie, i zapraszamy na wspólne zwiedzanie wsobotę 18 listopada 2017 roku o godz. 12.00! Warto zabrać ze sobą najbliższych i samemu przekonać się co ma do zaoferowania mrągowska placówka!Wstęp jedynie 5 zł!

-Akcja jest odpowiedzią na pojawiające się pogłoski o możliwości zamknięcia Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie. Chcemy zachęcić mrągowian do odwiedzin placówki i zapoznania się z jej zbiorami, a także działalnością. W ramach akcji protestacyjnej zamiast głodówki proponujemy aktywne działanie– mówi Robert Wróbel, prezes Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”.

Akcja „Muzealna sobota!” zaplanowana jest na sobotę 18 listopada 2017 roku na godz. 12.00