We wtorek 10 lipca 2018 r. o godz.19.00 zapraszamy do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie na koncert, w którym usłyszymy słynny album Pink Floyd w polskiej wersji zespołu SPARE BRICKS.

Koncert ma charakter charytatywny.Podczas koncertu będziemy zbierali pieniądze na leczenie  dwuipółletniego Dawidka Drapacza! Skrajnie niebezpieczna wada serca i płuc są wyrokiem, który los wydał na malutkiego, niewinnego chłopca! W całej Europie nikt nie podejmie się operacji - wada jest zbyt skomplikowana. Jedyny ratunek to operacja w USA. (więcej na
https://www.siepomaga.pl/dawidek).

Przypadające w 2019 roku czterdziestolecie albumu „The Wall” to dobra okazja, by odczytać na nowo przesłanie zespołu Pink Floyd. Czy stworzone w głównej mierze przez Rogera Watersa dzieło to tylko historia odgradzającego się od świata z każdą cegłą w murze Pinka, czy może bardziej uniwersalna opowieść? Dzięki zespołowi Spare Bricks, który podczas serii jubileuszowych koncertów przedstawi całkowicie polską wersję „The Wall”, będzie można przekonać się, czy przesłanie albumu jest aktualne.

Twórczość Pink Floyd to fascynująca muzyka, ale również zmuszające do myślenia, często bardzo gorzkie, teksty. Obchodzący w 2019 roku swe czterdzieste urodziny album „The Wall” to szereg utworów, w których Roger Waters walczy ze swoimi demonami, począwszy od dzieciństwa bez poległego na wojnie ojca, przez tłamszących osobowość nauczycieli, po trudności w relacjach z innymi ludźmi.

Z okazji czterdziestolecia albumu „The Wall” działający od 2012 roku zespół Spare Bricks w wyjątkowy sposób odświeża pamięć o tym wspaniałym dziele. Od 2014 roku w repertuarze dolnośląskiej grupy znajduje się polska wersja „Hey You”, a w 2016 roku na festiwalu Floydowska Strona Ostródy zespół z towarzyszeniem chóru stworzonego przez widzów wykonał po polsku utwór „Another  Brick in the Wall part II”, najbardziej znany fragment albumu. Dziś zespół zaprasza na koncerty, na których wykonuje całkowicie po polsku podwójną płytę „The Wall”, uznawaną, obok „The Dark Side of the Moon” i „Wish You Were Here”, za największe osiągnięcie artystyczne Pink Floyd. Koncerty Spare Bricks to, w nawiązaniu do oryginału, zawsze wyjątkowe widowiska. Tym razem grupa zaproponuje zupełnie nową oprawę wizualną, mającą wzmocnić wymowę albumu.

Na koncertach „The Wall po polsku” usłyszymy zespół Spare Bricks w składzie:                           

Agnieszka Szpargała – śpiew, saksofon,

Jacek Aumüller – gitara basowa, śpiew, gitara 12-strunowa,

Paweł Wrocławski – gitara elektryczna, gitara akustyczna,

Adam Jęczmyk – śpiew, gitara elektryczna, gitara akustyczna,

Arkadiusz Spanier – instrumenty klawiszowe, akordeon,

Michał Słupski – perkusja.

Grupa istnieje od 2012 roku i ma za sobą ponad 50 floydowskich koncertów w całej Polsce, zawsze przy pełnych salach.

Autorem polskich słów „The Wall” jest Robert Zienkiewicz, który przygotował tłumaczenie we współpracy z zespołem. Ma na swoim koncie przekłady ponad trzystu piosenek takich klasycznych wykonawców, jak m.in. The Beatles, Bob Dylan, Queen, The Rolling Stones i oczywiście Pink Floyd.