W niedzielę 15 lipca 2018 r. odbędzie się WIELKA INAUGURACJA III Mazurskiego Festiwalu Operowego Belcanto. Zapraszamy do sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki na molo nad jeziorem Czos w Mrągowie na "Księżniczkę Czardasza" - godz. 19:15. (ze względu na warunki pogodowe przedstawienie przeniesiono!)

Będzie to plenerowe przedstawienie „Księżniczka Czardasza” Imre Kalmana w reżyserii Michała Lenarcińskiego. Jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych i najczęściej wystawianych na światowych scenach operetek w historii. Tym razem zawita do Mrągowa i zostanie zaprezentowana w na Molo w przepięknej scenerii jeziora Czos.

W Y S T Ą P I Ą:
Sylvia Varescu – Katarzyna Zając – Caban
Edwin – Dawid Kwieciński
Boni – Łukasz Ratajczak
Stasi – Ewa Spanowska
Feri – Konrad Derlatka
Chór Bel Canto z Olsztyna

Orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej

Księżniczka czardasza - operetka Imre Kálmána z 1915 roku, której premiera miała miejsce w Wiedniu 13 listopada 1915 roku. Libretto zostało napisane przez Leo Steina i Bélę Jenbacha. Jest jednym z najwybitniejszych dzieł II operetki wiedeńskiej i jedną z najbardziej znanych i uwielbianych operetek wystawianych na scenach muzycznych całego świata. „Przebój goni tu przebój” łączącym czar wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów. Fabuła osnuta jest wokół wątku miłosnego, który odzwierciedla ówczesne życie arystokratycznych elit. Opowiada o romansie charyzmatycznej węgierskiej szansonistki kabaretowej - Sylwii i pochodzącego z bogatej rodziny przystojnego arystokraty - młodego księcia Edwina, gotowego popełnić mezalians. Stary książę - ojciec ma jednak wobec syna inne plany. 

Wstęp wolny.