Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” i Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej (CKiT) są lokalnymi organizatorami rajdów krajoznawczych. Zapraszamy na kolejny, tym razem po siedzibach szlacheckich okolic Mrągowa. Okazją jest jubileusz 200-lecia Powiatu Mrągowskiego, który został utworzony 1 września 1818 r.

Termin: 01.07.2018 (niedziela)

Plan Rajdu:
12.00 Start - Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie przy ul. Warszawskiej 26
18.00 Przewidywana godzina zakończenia

Długość trasy: ok. 60 km

Tempo: relaksacyjne

Najpierw uczestnicy udadzą się do Brejdyn. Niestety dworek już nie istnieje, ale zachował się piękny park dworski nad j. Brejdyny. Następnie przez Dłużec do
Jędrychowa. Tu odpoczniemy w restauracji hotelowej. Chętni będą mogli poszukać magnolii i sosny wejmutki. Po krótkiej przerwie w Sorkwitach przed pałacem, udamy się przez Młynik, Gązwę, Kiersztanowo do Szestna. W Szestnie poznamy ruiny jedynego w powiecie mrągowskim zamku. Dzięki działaniom Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Mrągowska teren zamkowy został w ostatnich latach zagospodarowany turystycznie. Czy pojawią się propozycje uatrakcyjnienia tego miejsca? W Popowie również znajdował się dworek – poszukamy go.

Prowiant we własnym zakresie. Nie obowiązują zapisy.