Grudzień to czas, gdy chłód zimowego
wieczoru, pierwszy płatek śniegu
i światełka migoczące w sklepowych
witrynach sprawiają, że czujemy bliskość
Świąt Bożego Narodzenia...


Właśnie w tym czasie8 grudnia 2018na ulicy Sobczyńskiego w Mrągowie wyrośnie Jarmark Świętego Mikołaja.

Historia Jarmarku św. Mikołaja w naszym mieście sięga XVI wieku. Odbywał się on raz w roku  6 grudnia. Nawiązując do tej tradycji8 grudnia 2018 r. na ul. Sobczyńskiego w godz. 10. 00 - 16.00stanie kiermasz, na którym będzie można zrobić świąteczne zakupy. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie ozdób choinkowych, upominków dla najbliższych, oryginalnych stroików, słodkości, domowych przetworów i świątecznych wypieków. Całości klimatu dopełnią zabawy ze św. Mikołajem i animatorami oraz program artystyczny w wykonaniu kolędników z przedszkoli Bajka i Nasze Pociechy, uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Technikum nr 2 CKZiU, ZHP i Orkiestry Dętej Mrongovia. Cały Jarmark podsumuje świąteczny koncert Studia Wokalnego SUKCES.

BIEG PO WYPIEK

Podczas mikołajkowego święta nie zabraknie także konkursów! Zapraszamy do udziału w zabawie „Bieg po wypiek”, w której będziemy wybierać najsmaczniejsze ciasto świąteczne. Celem konkursu jest kultywowanie polskiej tradycji świątecznej, w szczególności tradycji wypieku ciast bożonarodzeniowych, wykazanie się przez mieszkańców zdolnościami kulinarnymi; integracja mrągowskiej społeczności.

Zasady  uczestnictwa:

W konkursie mogą uczestniczyć mieszkańcy Ziemi Mrągowskiej. Wypieki zostaną oceniane przez profesjonalne Jury, w skład którego wejdą mrągowscy cykiernicy i św. Mikołaj. Głównym kryterium oceny wypieków będą walory estetyczne i smakowe oraz nawiązanie do tematyki świątecznej. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Autorskie wypieki dostarczyć należy w dniu Jarmarku Świętego Mikołaja – 8 grudnia 2018 na ulicę Sobczyńskiego do godz. 12:00. Po podanej godzinie wypieki nie będą przyjmowane! Wypieki powinny być opisane na dołączonej kartce i zawierać następujące informacje: imię i nazwisko lub zespół wykonujący wypiek i skład zespołu, adres – miejscowość, numer telefonu. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Jarmarku Świętego Mikołaja, ok. godz. 15.15.

W sprawach konkursu należy kontaktować się z działem Organizacji Imprez z CKiT pod nr tel. 89 743 34 65, 89 743 43 70 j.zapala@ckit.mragowo.pl, info@ckit.mragowo.pl.

POCZTA ŚW. MIKOŁAJA

Aby pod choinką znaleźć wymarzony prezent najlepiej skontaktować się bezpośrednio ze św. Mikołajem. Nasz święty nie nosi telefonu…ale uwielbia czytać listy! Aby mieć pewność, że przesyłka zostanie dostarczona na czas, podczas tegorocznego jarmarku zostanie uruchomiona najprawdziwsza poczta św. Mikołaja. Najmłodsi z pomocą Elfów będą mogli nadać list prosto do Laponii ze specjalną pieczęcią samego Mikołaja, która daje gwarancję szybkiej wysyłki !

POMAGAMY ZWIERZAKOM

Kontynuujemy akcje adopcyjną podopiecznych ze Schroniska Bagiennice, których o godz. 11. 30 będziemy gościć na jarmarkowej scenie! Do dyspozycji wszystkich zainteresowanych będzie bus schroniska,przy którym będzie może uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania  - pamiętajmy że adopcja czworonoga jest piękna ale także niezwykle odpowiedzialna. Zachęcamy również do wsparcia samego schroniska! Od 8 do 22 grudnia w Centrum Kultury i Turystyki będziemy zbierać karmę, koce i wszystko to, co pomoże przetrwać ciężki zimowy czas podopiecznym schroniska.

KIERMASZ

W dalszym ciągu zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej możliwości zaprezentowania się i sprzedaży swoich towarów wszystkich handlowców, rękodzielników, gospodarstwa agroturystyczne z ofertą upominków, kosmetyków, zabawek, biżuterii, wyrobów artystycznych, dekoracji, ozdób choinkowych oraz wszystkiego, co jest potrzebne do stworzenia wyjątkowego nastroju tych wspaniałych świąt.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z Centrum Kultury i Turystyki, Kozioł Agnieszka: tel. 89 - 743 - 34 – 70, e - mail -  info@ckit.mragowo.pl
 
Tu powietrze pachnieć będzie choinką i cynamonem, a w tle ulicznego gwaru rozbrzmiewać będą kolędy.

Projekt dofinansowano z Miejskiego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.