Selfie mirror lub po prostu magiczne lustra stanęły w Mrągowie. To miejsca do fotografowania siebie w klimacie najbardziej znanych mrągowskich festiwali. Stylizowane tematycznie konstrukcje zachęcają mieszkańców i turystów do wykonania pamiątkowego zdjęcia - kreatywnej pamiątki z Warmii i Mazur.

Magiczne lustra powstały w ramach projektu „Mrągowo – miasto festiwali”. Zadanie dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego ma charakter promocyjny.  – Chcemy rozpowszechnić hasło „Mrągowo Festiwalowe Miasto” oraz zdjęć miasta w social media-  wskazuje Robert Wróbel, prezes Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”.

Jedna z największych organizacji turystycznych na Warmii i Mazurach liczy na to, że innowacyjny projekt zaangażuje użytkowników social mediów (mieszkańców regionu i turystów) i wywoła falę pozytywnych działań na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram.

-Zachęcamy do wykonania kreatywnej pamiątki z Mrągowa za pomocą magicznych luster i rozpowszechnienia zdjęć w Internecie. Ponadto proponujemy oznaczyć fotografię w siecie hasztagami #ZróbmySobieSelfie, #MrągowoFestiwaloweMiasto– dodaje Wróbel. 

Projekt „Mrągowo – miasto festiwali” ma wzmocnić wizerunek Mrągowa jako miejsca otwartego na nowe trendy w turystyce, posiadającego ciekawą przestrzeń i niesztampowe produkty turystyczne. Zadanie ma charakter regionalny, ale sam wydźwięk krajowy, a nawet dzięki social mediom globalny.

Zadanie publiczne „Mrągowo – miasto festiwali” dofinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskim.