Dobiega końca konkurs fotograficzny MRĄGOWO ZŁAPANE W FOTOGRAFII.

W piątek 9 listopada 2018 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie (sala Orbita) na podsumowanie konkursu oraz otwarcie WYSTAWY prac uczestników. Znajdą się na niej najlepsze zdjęcia w czterech kategoriach: "Miasto Ludzi Aktywnych"; "Miasto wydarzeń"; "Unikatowa przestrzeń Mrągowa" oraz "4 pory roku". Będzie to wyśmienita okazja do spotkania i rozmowy o pasji fotografowania. Spotkamy się z Renatą Dąbrowską - wyśmienitą fotografką i fotoreporterką (RenataDabrowska.com), która poprowadziła warsztaty w ramach projektu oraz przewodniczy jury konkursu.

Wystawie towarzyszyć będzie wyjątkowy KONCERT wirtuoza gitary fingerstyle.

PIOTR ‘RESTEK’ RESTECKI

Gitarzysta i kompozytor. Występował na scenie z wieloma artystami z kraju i zagranicy, m.in. z: Tommy’m Emmanuelem, Prestonem Reedem, Jon’em Gomm’em, Andrzejem Piasecznym, Krzysztofem K.A.S.Ą. Kasowskim, Braćmi Cugowskimi. Od lat koncertuje, prowadzi warsztaty (Summer Guitar Festival Krzyżowa czy Przystanek Woodstock). Nagrywa dla radia i telewizji. Szerszej publiczności dał się poznać jako finalista pierwszej edycji programu Must Be The Music, a także jako mentor uczestników kolejnych edycji programów MBTM, Super Dzieciak oraz gość Kuba Wojewódzki Show.

Współpracuje z zespołami jazzowymi, country, bluesowymi i rockowymi. Jest to muzyk zakochany w fingerstyle'u. W kompozycjach i aranżacjach słychać wpływ Tommy'ego Emmanuela, Cheta Atkinsa, Merle Trawisa, choć nie stroni od muzyki Steve Vaia, Johna Scofielda, Milesa Davisa.

Organizatorami Konkursu są Centrum Kultury i Turystyki oraz Urząd Miejski w Mrągowie. Projekt realizowany jest ze środków finansowych Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego, a jego koordynatorem jest - Wojciech Koliński, autor projektu. Wydarzenie ma na celu promocję miasta, uświetnienie obchodów 670-lecia Mrągowa, konfrontację i rozwój twórczej aktywności a także popularyzację sztuki fotografii  wśród mieszkańców Mrągowa.