Selfie w festiwalowym klimacie mogą wykonać mrągowianie i turyści odwiedzający Mrągowo. W mieście stanęły dwa magiczne lustra, tematyczne urządzenia pozwalające na wykonanie fotografii w najbardziej modnej formie.

Mrągowo znane jest w Polsce i zagranicą z dużych festiwali organizowanych w amfiteatrze położonym malowniczo nad jeziorem Czos. Pierwszym i najbardziej znanym mrągowskim festiwalem jest Piknik Country. Na to muzyczne countrowe święto przyjeżdżają tysiące fanów, którzy na kilka dni zmieniają oblicze miasta. Westernowe stroje, motocykle, samochody terenowe i osobowe oraz pojazdy konne stanowią wówczas o kolorycie tego mazurskiego miasta. W nawiązaniu do westernowej tradycji miasta funkcjonuje Miasteczko Westernowe Mrongoville. Jest to Park Rozrywki w style Dzikiego Zachodu.

Festiwal Kultury Kresowej - to drugi co do wielkości festiwal organizowany od 1995 roku w mrągowskim amfiteatrze. Jest prezentacją artystycznej przeszłości i tradycji Polaków zamieszkałych na byłych Kresach. W festiwalu biorą udział polskie zespoły folklorystyczne, chóry i kapele oraz indywidualni twórcy ruchu artystycznego z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Czech.

Trzecim najbardziej popularnym festiwalem jest Mazurska Noc Kabaretowa. Wydarzenie jest organizowane w mrągowskim amfiteatrze od 1999 roku. Kabareton Gwiazd gości cieszące się uznaniem polskie kabarety oraz najlepszych wykonawców muzyki rozrywkowej. Warto dodać, że to najpopularniejsze, ale nie jedyne festiwale organizowane w Mrągowie.

Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska" połączyło potencjał mrągowskich festiwali i fenomen selfie. Dzięki środkom z Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Mrągowie przy ul. Wyspiańskiego i w Parku Loników Polskich stanęły dwie tematyczne konstrukcje do wykonania pamiątkowych zdjęć z festiwalowego miasta.

 

Zadanie publiczne „Mrągowo – miasto festiwali” dofinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskim.