Gdzie w Mrągowie znajduje się XVIII-wieczny arsenał miejski? Jak nazywa się najbardziej znana mrągowska wódka? Która ulica jest reprezentacyjna? W którym miejscu stało kiedyś więzienie? Więcej ciekawostek znajdziesz w przygotowywanym przez Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej przewodniku historyczno – krajoznawczym po Mrągowie.

Mrągowo jako jedne z niewielu miast Warmii i Mazur posiada miejski szlak turystyczny. Szlak został wytyczony, by ułatwić zwiedzanie, a więc pokazać nie tylko atrakcje turystyczne miasta (np. zabytki, ciekawe miejsca), ale także ukształtowanie terenu, na którym położone jest miasto. Jest przeznaczony zarówno dla turystów pieszych, jak i rowerowych. Oznakowany jest łapą niedźwiedzicy na białym kwadracie. Szlak został oznakowany miejskim herbem, czyli łapą niedźwiedzia i ma długość 12 km: https://it.mragowo.pl/trasa-poznaj-mragowo,8,1111,pl.html

Będzie to, po publikacji niewielkiego przewodnika Ryszarda Bitowta w 2001 r., drugi przewodnik po Mrągowie. Publikacja będzie wydana w języku polskim.

Dane techniczne przewodnika:
Nakład: 5000 szt.
Liczba stron: 72
Format: 11,5 cm x 22 cm

Prezentujemy poniżej wybrane strony przewodnika, które są jeszcze na końcowym etapie opracowywania i korekty. Publikacja będzie zawierała dużo archiwalnych zdjęć oraz ciekawostek historycznych. By ułatwić orientację w Mrągowie u dołu stron z opisem trasy przedstawiono marszrutę.  

Autor przewodnika: Robert Wróbel. Wykorzystano zdjęcia archiwalne ze zbiorów Janusza Sibika oraz opisy zabytkowych, mrągowskich drzwi Bartosza Hellisa.

Istnieje możliwość wykupienia strony reklamowej w cenie 420 zł brutto. Wydawca może pomóc przy składzie graficznym strony reklamowej.


Podmiotu, które chcą zaprezentować swoją działalność w przewodniku, zapraszam do kontaktu na kierownik@it.mragowo.pl

 

HISTORIA

 

ARCHITEKTURA i LEGENDA 

 

 

MRĄGOWSKI SZLAK TURYSTYCZNY 

 

WARSZAWSKA