SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ 

Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. Dotyczy to przede wszystkim gatunków rzadkich ginących, jak ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek.

Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska.

Dużym sukcesem jest ich rozmnażanie na terenie Parku, co świadczy o odpowiednich warunkach ich utrzymania.

W Parku prowadzone są prace związane z ochroną i reintrodukcją gatunków obecnie ginących lub zagrożonych, jak kuraki leśne czy ryś nizinny.

Patronem Parku jest znany przyrodnik i patriota  Benedykt Dybowski, który zesłany na Syberię przyczynił się do poznania przyrody tej części świata. W związku z tym w Kadzidłowie znajduje się też grupa zwierząt Syberii i Dalekiego Wschodu.

 

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo znajduje się na terenie Puszczy Piskiej.

Dojazd autokarem drogą leśną długości ok. 1 km (kierunkowskaz na Kadzidłowo – około 0,5 km od Nowej Ukty w stronę Mikołajek) z drogi łączącej Uktę z Mikołajkami.

 

Zwiedzanie w sezonie od maja do końca września (a nawet połowy października) możliwe jest od godz. 10:00 do 18:00. Wycieczka po Parku trwa około 1,5 godziny.

Poza sezonem zwiedzania możliwe jest od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 12:00, w soboty i niedzielę o godzinie 10:30 lub 12:00 lub 13:30. Ustalenie takich godzin zwiedzania poza sezonem wynika z potrzeby zabezpieczenie w pierwszej kolejności potrzeb związanych z opieką nad zwierzętami. 

Zobacz Galerię zdjęć Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.

 

Cennik 2017

Trasa długa ok. 1,5 h
-grupy zorganizowane wcześniej umówione (tzn. minimum dwadzieścia osób) około: dzieci i młodzież 7 zł, osoby dorosłe 14 zł

Turyści indywidualni: dorośli 18 zł, dzieci (3 - 16 lat) 9 zł

Parking jest bezpłatny.

 

Kadzidłowo
12-220 Ruciane Nida
tel. (87) 425 73 65 (telefon czynny od 30 kwietnia do połowy października)
park@kadzidlowo.pl
www.kadzidlowo.pl

 

Mrągowo

Osada Kulturowa w Kadzidłowie

Galindia

Mazurski Park Krajobrazowy

Spływ kajakowy

Spływ łodzią po Krutyni

Szlaki piesze

Szlaki rowerowe

Szlaki samochodowe

 

Nowa Ukta

Krutyń

Bobrówko

Nowy Most