SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ 

Ryńskie Zbiory Muzealne to miejsce, w którym zobaczyć można zbiory etnograficzne pochodzące z okolic Rynu. Najstarsze eksponaty mają ponad 200 lat. Znajdziecie tu jedyne, wystawiane w warunkach muzealnych na Warmii i Mazurach łódź-dłubankę oraz półkosek z początku XIX w., przepiękny fotel gdański, zbiór XIX wiecznych planów architektonicznych, ale także... najprawdziwsze "gacie z klapą" - arcypraktyczne, koronkowe reformy.

 

Ryn to miasto w powiecie giżyckim. Położone jest nad dwoma jeziorami Ryńskim i Ołów.

Ryńskie zbiory muzealne obejrzeć można przy ul. Hanki Sawickiej 1.

 

Przekraczając progi siedmiu pomieszczeń odbędziecie niezapomnianą wycieczkę w przeszłość, co umożliwią Wam ekspozycje narzędzi do pracy w polu, gospodarstwie oraz do połowu ryb (także pod lodem!), starych mebli, "sprzętu" kuchennego, równie ślicznych, co starych kafli pochodzących z pieców kaflowych okolicznych zamków, pałaców i bogatych domów oraz moc innych, równie ciekawych przedmiotów, których nie ogląda się tylko przelotnie, lecz przez pryzmat ich zawsze ciekawej historii.

 


 

 

Godziny otwarcia Ryńskich Zbiorów Muzealnych 2019:

W sezonie (od połowy czerwca, lipiec i sierpień, do połowy września)
poniedziałek - piątek   godz. 10:00 - 17:00
sobota godz. 10:00 - 15:00

Poza sezonem
poniedziałek - piątek   godz. 10:00 - 16:00


Bilety  - w cenie 5 zł (normalny) i 3 zł (studenci, emeryci, młodzież szkolna) do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej w Rynie.

 

Ryńskie Zbiory Muzealne
ul. Hanki Sawickiej 1
11-520 Ryn
tel. 87 421 80 61
e-mail:  
rck-it@wp.pl

 

Mrągowo

Zamek w Rynie

Muzem Regionalne w Sądrach

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

 

Mrągowo

Sądry