SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ 

Indiańska Wioska to plenerowe muzeum, w którym w kilkunastu namiotach indiańskich zwanych tipi prezentowanych jest ponad sto eksponatów obrazujących życie dawnych Indian z obszaru Wielkich Równin.

 

Indiańska Wioska znajduje się w Spytkowie, 5 km na północny-wschód od Giżycka przy trasie do Węgorzewa. Jadący od Giżycka, przy ostatnich zabudowaniach miejscowości powinni skręcić w lewo i przejechać jeszcze 300 m.

 

Eksponaty zaaranżowane w odpowiedni sposób tworzą poszczególne stacje tematyczne wioski, takie jak: kompletnie wyposażone domostwo typu tipi, stroje i broń wojowników, przedmioty związane z religią i magią, narzędzia, stroje i ozdoby kobiece, dziecięce zabawki itd. Przedmioty te ożywają w barwnych opowieściach profesjonalnie przygotowanych, posiadających bardzo bogatą wiedzę przewodników.

 


 


 

Terminy zwiedzania i cennik 2019

Czynne od 1 maja do 30 września w godz. 10.00-18.00, dla grup do uzgodnienia.

Ceny dla turystów indywidualnych: 10 zł bilet normalny, 7 zł bilet ulgowy (uczniowie, studenci), bilet rodzinny (2 dorosłych, 2 dzieci) - 30 zł, dzieci do lat 3 gratis. Parking dla gratis. Strzelnica płatna dodatkowo.

Pełny cennik wraz z ofertą dla grup zorganizowanych na www.muzeumindian.pl

 

Bogdan Zdanowicz
Firma USŁUGI TURYSTYCZNE "VIKTORIO"
Spytkowo 48
11-500 Giżycko
tel. 502 448 504 (przez cały sezon)
e-mail:  
viktorio18@wp.pl
www.muzeumindian.pl

 

Mrągowo

Wieża Ciśnień w Giżycku

Twierdza Boyen w Giżycku

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Hodowla żubrów w Wolisku

 

Mrągowo