Baza turystyczna

Gościniec Pod Łabędziem Folwark Łuknajno

Gościniec Pod Łabędziem Folwark Łuknajno

Adres: Łuknajno 1
11-730 Mikołajki
Nr tel.: +48 87 4216862
Strona www: http://www.luknajno.pl
Email folwark@luknajno.pl
Kategoria usług RESTAURACJE  |  OGÓLNODOSTĘPNE PUNKTY WI-FI  |  GOŚCIŃCE  |  PRZYSTANIE ŻEGLARSKIE  |  OBIEKTY PRZYJAZNE ZWIERZĘTOM

Opis

Nocleg w okolicy Mikołajek

Pobyt w Folwarku Łuknajno to nie tylko wypoczynek z dala od zgiełku, aktywny turystyka przyrodnicza, ale to również prawdziwa uczta, dla pragnących spokoju i kontaku z dziewiczą przyrodą.

Folwark ŁuknajnoFolwark ŁuknajnoFolwark ŁuknajnoFolwark ŁuknajnoFolwark ŁuknajnoFolwark ŁuknajnoFolwark ŁuknajnoFolwark ŁuknajnoFolwark ŁuknajnoFolwark ŁuknajnoFolwark ŁuknajnoFolwark Łuknajno

W obiekcie

Rozległe tereny wokół rezerwatu ornitologicznego Łuknajno to idealne wręcz miejsce do obserwacji ptactwa (wieże widokowe), wędkowania i pływania w jeziorze śniardwy.
Wolna przestrzeń i dziewicza przyroda zachęca do wycieczek pieszych, konnych i rowerowych, na specjalnie wytyczonych ścieżkach przyrodniczych.W czasie takiej wyprawy usłyszymy łopot przelatujących łabędzi, rozciągających się po łąkach klęgor żurawi, krążące w chmurach orły bieliki, a jesienią klucze odlatujących gęsi i kormoranów. Pobliski lat Ługanie obfituje w zwierzynę oraz wszelkiego rodzaju jeżyny, jagody i grzyby.
Wieczorem przy wspólnym ognisku, możecie się podzielić z innymi swoimi wrażeniami, zaśpiewać ulubioną piosenkę i posłuchać prastarej legendy o olbrzymiej rybie, którą nazywano Królem Sielaw.

Zakwaterowanie

Po dniu pełnym przygód zaśniecię twardym snem w pokojach gościnnych wkomponowanych w starą konstrukcję dworu.                                                                                                  

Lokalizacja

Folwark połozony jest na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego w otulinie Rezerwatu Łuknajno nad brzegiem największego w Polsce jeziora Śniardwy. Jezioro Łuknajno jest rezerwatem ornitologicznym i ostoją łabędzia niemego, oraz klikudziesięciu gatunków ptactwo wodnego i śpiewającego.

Gastronomia

Po bogatym we wrażenia dniu wrócicie do Folwarku, gdzie w Gospodzie "Pod Łabedziem", przyrządzone domowymi sposobami, dosładzane miodem z naszej pasieki. 


Lokalizacja na mapie


Logo