SPIS TREŚCI

Informacje ogólne
Położenie
Informacje szczegółowe
Historia
Galeria
Cennik
Kontakt
Atrakcje w pobliżu
Noclegi w pobliżu

 

ARTYKUŁ OŚRODEK GÓRA CZTERECH WIATRÓW

⇒ Informacje ogólne

Ośrodek Góra Czterech Wiatrów po przerwie w sezonie 2017/2018 rozpoczął swoją działalność w sezonie 2018/2019 z nowym dzierżawcą.

⇒ Położenie

Góra Czterech Wiatrów położona jest na półwyspie nad jeziorem Czos, w bezpośredniej bliskości Mrągowa. Góra jest częściowo zalesiona i jest wspaniałym punktem widokowym, z ktorego roztacza się przepiękna panorama miasta i jego okolic.

Ośrodek jest w stosunkowo niewielkiej odległości od Olsztyna (60 km) i Warszawy (200 km) i ma bezpośredni dostęp do głównych ciągów komunikacyjnych (krajowa 16-tka).

Dojazd: Za Mrągowem, na trasie w kierunku Mikołajek, drugi skręt w lewo pod wiadukt kolejowy, miejsce oznakowane.

Polecamy również  szlak pieszy "Góra Czterech Wiatrów", który prowadzi pięknymi terenami do Ośrodka.

⇒ Informacje szczegółowe

W ofercie Ośrodka: Camper Park, prywatna plaża, stok narciarski, wypożyczalnia sprzętu, szkółka narciarska. Jest też wieża widokowa, która powstała w ramach budowy Mazurskiej Pętli Rowerowej. Wstęp na nią jest bezpłatny.

Camper Park oferuje 40 przestronnych i wygodnych miejsc campingowych. Na terenie Camper Parku znajduje się także specjalny obszar wyznaczony na ogniska i grilla, gdzie można przygotować posiłki na świeżym powietrzu. Dla chętnych udostępniane jest boisko do siatkówki plażowej oraz badmintona. Na terenie pola znajdują się punkty dostępu do prądu oraz wody, a także miejsce do zrzutu ścieków. W naszych sanitariatach można skorzystać z łazienek oraz pryszniców. Dla dodatkowego komfortu, na terenie pola dostępne są mobilne toalety Toi Toi.

Do dyspozycji narciarzy oddane są dwa, jednoosobowe wyciągi orczykowe o długości 290m i270m. Trasy zjazdowe o zróżnicowanym stopniu trudności oraz snowpark. Trasy są sztucznie zaśnieżane, ratrakowane oraz oświetlone, a nad bezpieczeństwem czuwają narciarscy ratownicy medyczni. Bezpośrednio przy parkingu znajduje się stok do nauki ,,ośla łączka’’ oraz licencjonowana szkółka narciarska D-ski. Wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa i snowboardu nauczą lub doszkolą przybyłych tutaj narciarzy. Na terenie ośrodka działają także wypożyczalnia sprzętu oraz serwis narciarski.

Po nartach zapraszamy do restauracji na ciepły posiłek oraz napoje.

⇒ Historia

Gmina Mrągowo z myślą o przedłużeniu sezonu turystycznego zrealizowała na terenie Warmii i Mazur Ośrodek Sportów Zimowych "Góra Czterech Wiatrów".

Poznaj historię Półwyspu Czterech Wiatrów

⇒ Galeria

 

fot. Paweł Krasowski, Marian Modzelewski

 

 

⇒ Cennik

⇒ Kontakt

Ośrodek G4W
Miejski Las 11
11-700 Mrągowo
www.g4w.pl
Pokoje i restauracja, tel. 573 910 393
Biuro, tel. 
573 910 393 
Wypożyczalnia, tel. 
693 206 600
Rezerwacja szkoła narciarska, tel. 
506 899 970

⇒ Atrakcje w pobliżu

Mrągowo

Ferma jeleniowatych w Kosewie Górnym

Szlak pieszy żółty "Góra Czterech Wiatrów"

⇒ Noclegi w pobliżu

Mrągowo

Miejski Las

Kosewo

Nowy Probark

Probark